ВАКС засудив одеського суддю Анатолія Целуха

За інформацією прес-центру Вищого антикорупційного суду, 22 липня 2020 року ВАКС визнав винним суддю Малиновського районного суду міста Одеси у відставці Анатолія Целуха, обвинуваченого в отриманні 2,5 тис. доларів США неправомірної вигоди та призначив покарання у вигляді 7 років позбавлення волі.

Анатолій Целух неодноразово був фігурантом наших щомісячних дайджестів “Судді під судом”. Як відомо, за даними детективів Національного антикорупційного бюро України, Целух нібито отримав неправомірну вигоду у розмірі 2500 доларів США за ухвалення рішення на користь громадянина у цивільній справі щодо вирішення житлового спору.

1 квітня 2019 року було складено письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 368 Кримінального Кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), яке того самого дня вручено підозрюваному судді.

Однак, 23 квітня 2019 року Вища рада правосуддя ухвалила рішення про звільнення Целуха з посади судді Малиновського районного суду міста Одеси у відставку, що дало змогу зберегти Целуху виплати та соціальні гарантії від держави.

Кампанія ЧЕСНО. Фільтруй суд! і надалі стежитиме за перебігом розслідувань та судових справ над суддями.