ВАКС не відсторонив Холоднюка: нові деталі справи “плівок Вовка”

За інформацією офіційного веб-сайту Вищого антикорупційного суду, ВАКС повернув детективу Національного антикорупційного бюро України клопотання про відсторонення голови Державної судової адміністрації Зеновія Холоднюка

За інформацією видання “Слово і діло”, з посиланням на трансляцію судового засідання, відомо, що таке рішення ухвалила суддя Ольга Саландяк.   

Слідча суддя ВАКС дійшла до висновку, що клопотання не відповідає вимогам процесуального законодавства, оскільки до клопотання не додано всі матеріали, якими слідчий обгрунтовує доводи клопотання. Також відсутні документи, які підтверджують надання підозрюваному копій усіх матеріалів, що обґрунтовують клопотання тощо.

Оскільки повного тексту ухвали ще немає, відзначимо, що невідсторонення від посади підозрюваного може мати наслідком можливий вплив на розслідування цієї справи. Державна судова адміністрація України – це державний орган в системі правосуддя, який має повноваження здійснювати організаційне та фінансове забезпечення судової влади України. 

Нагадаємо, Холоднюка підозрюють у причетності до злочинної організації, створеної керівником Окружного адмінсуду Києва Павлом Вовком, у зловживанні впливом та у перешкоджанні діяльності Вищої ради правосуддя. За версією слідства, Холоднюк за допомоги ОАСК заблокував призначення нового керівника Державної судової адміністрації. Нещодавно НАБУ і САП повідомили про підозру голові ОАСК Павлу Вовку, Зеновію Холоднюку та іншим. Пізніше у Національному бюро оприлюднили частину матеріалів “прослушки” кабінету Вовка.