Колишнього голову КСУ Тупицького судитимуть за злочини проти правосуддя

За повідомленням з офіційного веб-сайту Офісу Генерального прокурора, до Подільського районного суду міста Києва скерували обвинувальний акт щодо ексголови Конституційного Суду України Олександра Тупицького за фактами вчинення злочинів, передбачених ч. 2 ст. 384 та ст. 386 КК України.

Так, за даними слідства, суддя з корисливих мотивів та в інтересах ексголови Вищого господарського суду України Віктора Татькова підкупив свідка, аби той відмовився надавати покази або ж надав завідомо неправдиві показання у кримінальному провадженні, пов’язаному із протиправним заволодінням майновими активами ЗАТ «Зуївський енергомеханічний завод». Крім того, Тупицький упродовж 2018-2019 років нібито неодноразово надавав слідчому Генеральної прокуратури України у цьому ж провадженні завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту щодо особливо тяжкого злочину.

Нагадаємо, що у грудні 2020 року журналісти “Схем” опублікували запис розмови за участі Тупицького, у якій йшлося про ймовірну причетність останнього до сприяння заволодінню майном заводу в місті Зугрес.