«Центр демократії та верховенства права» визнано відповідним вимогам для участі у створенні ГРД

Вища кваліфікаційна комісія суддів вирішила питання про відповідність громадських об’єднань, які подали документи до Комісії, вимогам до участі у зборах представників громадських об’єднань для створення Громадської ради доброчесності.

Дві громадські організації, а саме: ГО «Центр демократії та верховенства права» та ГО «Асоціація правників України» визнані такими, що відповідають вимогам до участі у зборах представників громадських об’єднань для створення ГРД, передбаченим статтею 87 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Загалом ВККС розглянула документи чотирнадцятьох громадських організацій. Для дванадцяти громадських організацій ВККС вирішила встановити строк до 1 грудня для усунення недоліків у документах, поданих ними для участі у зборах представників громадських об’єднань з метою створення ГРД. Список організацій:

Нагадаємо, що за результатами розгляду документів шістнадцяти громадських організацій 19 листопада ВККС ухвалила рішення продовжити строк до 1 грудня для надання документів для участі у зборах представників громадських об’єднань з метою створення ГРД організаціям, яким було відмовлено або які не подали документів до 08 листопада.

Нагадаємо, що 11 листопада 2016 року 9 громадських організацій утворили Громадську раду доброчесності. Згідно із законом, цей орган утворюється з метою сприяння ВККС у встановленні відповідності судді (кандидата на посаду судді) критеріям професійної етики та доброчесності для цілей кваліфікаційного оцінювання. У 2017 році ГРД взяла участь у конкурсі до Верховного Суду та продемонструвала свою спроможність, оцінивши у надзвичайно стислі строки майже 400 кандидатів. 58 кандидатів, які за висновком ГРД не відповідають критеріям доброчесності і професійної етики, припинили участь у конкурсі.