Троє недоброчесних суддів розглядають питання про оскарження запобіжного заходу Мангеру

Апеляційний суд міста Києва розглядає апеляційну скаргу на ухвалу суду про обрання запобіжного заходу голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру.

Рух ЧЕСНО підготував довідки про трійку суддів, які у колегії розглядатимуть подану прокурорами апеляційну скаргу.

Як вказано на офіційному веб-сайті суду, питання розглядатимуть судді Ященко Микола Анатолійович, Рибак Іван Олексійович та Росік Тетяна Володимирівна. Судді не задовольнили відвід колегії, поданий захисниками Мангера, тож продовжать розглядати скаргу.

Згідно з методологією ЧЕСНО. Фільтруй суд! всі троє суддів є недоброчесними. Так у судді Автозаводського районного суду  міста Кременчука Миколи Ященка було зафіксовано порушення критерію щодо непрозорості статків. У деклараціях за 2015 та 2016 роки, суддею вказано про наявність прав (яких саме суддя не вказав) на житловий будинок площею 175 м.кв. та земельну ділянку площею 10004 м.кв. (власником є гр. Гридіна І.М.), які виникли у 2013 році. Проте, в декларації за 2014 рік відомості про дані об’єкти нерухомості відсутні.

В судді Голосіївського районного суду міста Києва Івана Рибака є порушення критерію сумнівні рішення. За даними з веб-сайту Тексти.org.ua, суддя Рибак був у складі колегії, яка не вчинила дій щодо запобігання втечі командира підрозділу “Беркут” Дмитра Садовника, який підозрюється у вбивстві 39 людей на Майдані, а саме, протягом тижня розгляду справи до Дмитра Садовника, який не з’явився на судове засідання не було застосовано примусовий привід.

Суддя Дарницького районного суду міста Києва Тетяна Росік порушила критерій щодо ухвалення сумнівних рішень. За інформацією веб-порталу “ТСН.ua”, суддя Росік була у складі колегії суддів, яка 6 квітня 2017 року постановила ухвалу про зміну запобіжного заходу з тримання під вартою на особисте зобов’язання щодо екс-беркутівця Віталія Гончаренко. Як повідомляє видання “УНІАН”, колишньому бійцеві харківського “Беркуту” Віталію Гончаренко інкримінують понад 33 замахи на вбивство під час розгону учасників Революції Гідності та вбивство трьох активістів Майдану у Кріпосному провулку 18 лютого 2014 року. Йому змінювали реальний арешт на домашній, але він багато разів порушував умови запобіжного заходу. Як зазначає видання “Українська правда”, після зміни запобіжного заходу Гончаренко та ще троє його колишніх колег втекли до Росії.

Детальніше про суддів Ященка Миколу Анатолійовича, Росік Тетяну Володимирівну та Рибака Івана Олексійовича читайте у їхніх профайлах на сайті кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд!.

Нагадаємо, що Шевченківський районний суд міста Києва обрав Владиславу Мангеру запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у 2,5 млн. Хоча, прокурори просили обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без можливості внесення застави. Як повідомили журналісти веб-сайту “Hromadske.ua”, адвокат Мангера вніс повну суму застави.