Суддю Чауса відсторонили від посади

Суддю Дніпровського райсуду м. Києва Миколу Чауса відсторонено від здійснення правосуддя на підставі рішення Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя.

“Згідно з частиною другою статті 62 Закону України “Про Вищу раду правосуддя” суддя Дніпровського районного суду Чаус Микола Олексійович тимчасово відсторонюється від здійснення правосуддя на підставі рішення Третьої Дисциплінарної палати про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності та застосування до нього дисциплінарного стягнення у виді подання про звільнення”, – йдеться у повідомленні Вищої ради правосуддя.
Суддя вважається тимчасово відстороненим від здійснення правосуддя без ухвалення Вищою радою правосуддя окремого рішення. Строк дії відсторонення судді від здійснення правосуддя – до ухвалення Вищою радою правосуддя рішення про звільнення з посади або скасування рішення Дисциплінарної палати.

Нагадаємо, в серпні 2016 року Чауса піймали на хабарництві. Як виявили детективи НАБУ, частину хабара у 150 тис доларів (понад 3,7 млн грн) він зберігав у скляній банці. У зв’язку з тим, що Верховна Рада перебувала на канікулах, оперативно ухвалити рішення про згоду на його затримання взяття під варту не вдалося, тож Чаус втік до Криму. У вересні 2016 року Верховна Рада зняла з судді недоторканість, а в листопаді його оголосили в міжнародний розшук. В березні стало відомо, що Чауса затримали в Кишиневі. 6 жовтня в адміністрації президента Молдови заявили, що Чаусу відмовили в наданні політичного притулку.

Крім цього, одіозний суддя Чаус фігурував в інфографіках Руху ЧЕСНО, зокрема, як суддя, що уник відповідальності (за часів Майдану позбавляв активістів водійських прав) та, як суддя, що відпускав негідників (скасував розшук соратника Януковича Юрія Іванющенка). В обох випадках суддя не поніс жодної відповідальності. Рух ЧЕСНО і надалі пильно стежитиме за подальшою долею судді.