Суддю Богдана Львова обрали головою Касаційного господарського суду в складі ВС

За результатами таємного голосування суддівського колективу Касаційного господарського суду в складі Верховного Суду головою суду обрано Богдана Львова. За його кандидатуру проголосували 27 з 29 суддів цього суду.

Про це повідомляє прес-служба Верховного Суду.

Голова Касаційного суду обирається строком на 4 роки з правом займати вказану адміністративну посаду не більше двох термінів поспіль. Збори суддів прийняв рішення про те, що пан Львов приступить до виконання обов’язків на цій посаді з 6 грудня 2017 року.

Раніше, 30 листопада, Богдан Львов був обраний заступником Голови Верховного Суду. Таким чином суддя поєднуватиме одразу дві адміністративні посади у новому Верховному Суді.

Нагадаємо, що у негативному висновку Громадської ради доброчесності йшлося, що суддя Богдан Львов грубо порушив вимоги професійної етики та засадничих прав людини. Він, перебуваючи на посаді Голови ВГСУ, власними розпорядженнями сформував колегію суддів ВГСУ для розгляду господарської справи в обхід автоматизованої системи документообігу, за що прокуратурою міста Києва було відкрите кримінальне провадження, яке щоправда було у подальшому закрите, а рішення колегії, сформованої Львовим, було скасоване Верховним Судом України саме з підстав відсутності автоматичного розподілу зазначеної господарської справи.

Також суддя Львов фігурує у резонансних публічних конфліктах, пов’язаних з його професійною діяльністю. Мова йде про справу члена Вищої ради правосуддя Павла Гречківського. За повідомленнями ЗМІ, останній нібито обіцяв за 500 тис. доларів вирішити питання про ухвалення “потрібного” рішення через голову ВГСУ Богдана Львова.

ЧЕСНО. Фільтруй суд! відзначає невідповідність елітних статків та майна доходам родини Богдана Львова, зокрема він не вказує вартості майна. У деклараціях Богдан Львов вказує, що його дружина володіє з 2008 року квартирою у Києві площею 128 квадратів та автомобілем Lexus RX 350, 2008 року випуску. У самого судді у володінні годинники Breguet Marine, та Vacheron Constantin Patrimony. При цьому суддя у декларації не вказав вартість ані квартири, ані автівки, ані своїх годинників. Втім, якщо Богдан Львов задекларував ці два годинника, це може означати, що вартість кожного перевищує 100 мінімальних зарплат, адже саме від цієї вартості закон вимагає декларувати цінне нерухоме майно. У 2015 році ця сума складала 121 тис. 800 грн. Сам суддя їздить на авто Toyota LAND CRUISER 2011 року випуску, вартість якого у 728 тисяч гривень він, щоправда, у декларації вказав. Аналіз його доходів свідчить, що чимало із задекларованих статків (швейцарські годинники, авто та нерухоме майно) він та його дружина не могли придбати за власні джерела доходу.

Нагадаємо, що головою нового Верховного Суду обрано Валентину Данішевську.

Аналіз доброчесності Богдана Львова: https://chesnosud.org/judges/lvov-bogdan-yurijovych/

Аналіз доброчесності Валентини Данішевської: https://chesnosud.org/judges/danishevska-valentyna-ivanivna/