Суддя Баришівського райсуду, яка зупинила ліцензію SkyUp, йде у відставку

Суддя Баришівського районного суду Олена Литвиненко, яка винесла ухвалу про призупинення дії ліцензії авіаперевізника SkyUp, подала заяву про відставку після того, як справу щодо неї розпочало Державне бюро розслідувань на підставі розслідування програми «Схеми: корупція в деталях».

Ухвалу щодо призупинення ліцензії SkyUp суддя Баришівського райсуду Олена Литвиненко винесла 24 травня цього року. Водночас, тоді суддя відмовилася забороняти компанії «здійснювати господарську діяльність з перевезення пасажирів повітряним транспортом до вирішення спору по суті». Позов, у результаті якого суддя Литвиненко ухвалила рішення, виявився фіктивним – жителька Баришівки, вказана позивачкою в ухвалі суду, насправді не подавала його.

Нагадаємо, що 24 червня Державне бюро розслідувань розпочало кримінальне провадження щодо судді Баришівського районного суду Олени Литвиненко на підставі розслідування «Схем». ​Провадження розпочато за фактом «постановлення суддею завідомо неправосудної ухвали» – тобто, за ознаками правопорушення передбаченого ч.1. статті 375 Кримінального кодексу України. Ця стаття передбачає санкції у вигляді обмеження волі до 5 років або позбавлення волі від 3 до 5 років.