Родинні зв’язки: суд, у якому працює дружина одного з обвинувачених, чинитиме правосуддя

За інформацією “Наших грошей“, Шевченківський районний суд м. Києва розглядатиме кримінальне провадження за обвинуваченням у хабарництві судді Алли Пригунової та адвокатів Ігоря Чуйка та Романа Романишена. Як виявилось, у цьому ж судді працює дружина одного із обвинувачених – суддя Інна Романишена.

Однак, Апеляційного суд м. Києва відмовив Генпрокуратурі у перенесенні розгляду справи до іншого суду. Про це стало відомо з ухвали суду від 11 квітня цього року. На думку суддів, така підстава як родинні зв’язки обвинуваченого у суді, який розглядає його справу, “не може служити підставою для направлення кримінального провадження з одного суду до іншого”. Як зазначено в ухвалі, прокурори не переконали суддів Апеляційного суду м. Кива, що тут буде порушення принципу безсторонності суду.

Нагадаємо, кримінальне провадження проти судді Пригунової відкрили 21.08.2014. Згідно з матеріалами справи, адвокат Ігор Чуйко нібито підбурив свого клієнта дати судді Пригуновій хабар у розмірі 20 тис. доларів за вирішення справи. При цьому Роман Романишен, за попередніми даними слідчих, ймовірно, виконував роль посередника при передачі хабара Пригуновій.

Довідка. Суддя Пригунова була призначена на посаду у 2008 році. У 2015 Вища кваліфікаційна комісія суддів відсторонила Пригунову на два місяці від слухання судових спорів за підозрою у вимаганні та отриманні хабара, однак термін відсторонення судді не продовжила, а тому служителька Феміди продовжували чинити правосуддя. Згідно з декларацією за 2015 рік у власності судді квартира площею 113 кв.м., а квартира площею 73 кв.м. знаходиться в її користуванні, також авто Audi A5 вартістю майже мільйон грн.