Суддів-колядників не звільняють, а підвищують

Суддю Горячківську, яка працює в міськрайонному суді та яку підозрюють в отриманні хабаря, замість відсторонення від посади – підвищили.

Суддю Уманського міськрайонного суду Людмилу Горячківську ще у 2014 році спіймали на отриманні хабаря в особливо великому розмірі. За клопотанням Генерального прокурора вже у 2015 році її відсторонили від посади, однак, незважаючи на це, вона продовжувала “вершити правосуддя”. У липні 2016 року Вища кваліфікаційна комісія суддів також спробувала відсторонити суддю від посади, однак за інформацією інтернет-ЗМІ, суддю Горячківську, проти якої відкрито ще три кримінальні провадження – за хабарництво та зловживання службовим становищем, призначили виконувачкою обов’язків голови Уманського міськрайонного суду.

Таким чином, через бездіяльність правоохоронних органів та Вищої ради правосуддя судді-колядники й надалі будуть ухвалювати рішення іменем України. Нагадаємо, після старту судової реформи саме Вища рада правосуддя матиме фінальне слово у звільненні суддів, правда, поки вину судді не буде доведено члени ВРП звільнити її не можуть, однак, аби уникнути її призначення на посаду в. о. голови суду суддю Горячківську принаймні могли відсторонити.