Суддів ОАСК оголошено у розшук: що про них відомо?

11 серпня 2020 року Національне антикорупційне бюро України оголосило у розшук підозрюваних на чолі з головою ОАСК (вже всім відомим Павлом Вячеславовичем Вовком), які, за версією правоохоронців, мали на меті захоплення державної влади. На сайті НАБУ раніше були опубліковані виклики підозрюваних в даній справі на допити та вручення процесуальних документів, проте, до правоохоронців вони не з’явились. 

Детальніше про справу “плівок Вовка” ми писали неодноразово раніше.

Кого із суддів ОАСК  було оголошено у розшук і і що про них відомо ще?

 

Келеберда Володимир Іванович

Суддя Окружного адміністративного суду м. Києва

За інформацією з офіційного веб-сайту Окружного адміністративного суду міста Києва, 18 квітня 2019 року суддя Келеберда входив до складу колегії суддів, яка задовольнила позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів.  Вони визнали протиправними рішення, наслідком яких стала націоналізація ПАТ «КБ «Приватбанк», та визнала нечинними з моменту укладення договір купівлі-продажу державою акцій банку.

Також, 26 березня 2019 року суддя Келеберда ухвалив рішення, яким визнав протиправною заборону трансляції серіалу «Свати» та дозволив актору Федору Добронравову в’їзд на територію України. 

Нагадаємо, у листопаді 2017 року Державне агентство України з питань кіно скасувало реєстрацію і визнало недійсними прокатні посвідчення на всі сезони серіалу «Свати». Однією з підстав називають те, що одному з головних акторів стрічки – Федору Добронравову – було заборонено в’їжджати на територію Україниу зв’язку з порушенням ним українського законодавства, а саме незаконний перетин кордону з півостровом Крим із території РФ.

Качур Ігор Анатолійович

Суддя Окружного адміністративного суду м. Києва

За даними веб-сайту ГО “Центр протидії корупції”, 27 грудня 2017 року суддя Ігор Качур у складі колегії суддів відмовив у задоволенні позову про визнання протиправною постанови Головного військового прокурора України про засекречення декларацій військових прокурорів. 

Як зазначають юристи Центру протидії корупції, дане судове рішення може сприяти приховуванню ймовірного незаконного збагачення високопоставлених чиновників, зокрема і посадовців Генеральної прокуратури.

Погрібніченко Ігор Миколайович

Суддя Окружного адміністративного суду м. Києва

За інформацією видання “Укрінформ”, 22 квітня 2019 року, суддя Погрібніченко постановив ухвалу, якою заборонив Конкурсній комісії з добору кандидатів на посаду  членів Вищої ради правосуддя приймати рішення про визначення кандидатів, які рекомендуються для призначення Президентом. Також суд заборонив Голові Комісії Володимиру Буткевичу надавати Президенту список кандидатів на розгляд.

Саме суддя Погрібніченко постановив ухвалу, якою 15 травня 2020 року заборонив голові Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергію Козьякову виконувати повноваження члена ВККС. Окрім того, іншим рішенням суд встановив відсутність у Козьякова повноважень члена ВККС з 25.10.2018 року.

Огурцов Олексій Петрович

Суддя Окружного адміністративного суду м. Києва

За інформацією розслідування “Слідство.інфо“, суддя Огурцов, у складі колегії, ухвалював судове рішення у той період, коли за даними правоохоронців, знаходився поза межами України (зокрема, на острові Маврикій). При цьому, слід зазначити, що, за інформацією “Радіо Свобода”, кримінальне провадження за цими обставинами було закрито з огляду на те, що “суддями за власною ініціативою ухвалені рішення про виправлення описок” (тобто, суддею було прийнято рішення, яким виправлено дату ухвалення рішення, які досліджувались у рамках кримінального провадження).

Вовк Павло Вячеславович

Голова Окружного адміністративного суду м. Києва

Із травня 2017 року триває розслідування НАБУ стосовно судді Вовка за фактом імовірного незаконного збагачення, виявленого внаслідок аналізу е-декларацій. Так, під час обшуків 26 травня 2017 року Вовка П.В. застали разом з екс-дружиною у заміському будинку, хоча він сам зазначає, за словами журналістів, що проживає у квартирі в м. Києві. 

У травні 2016 року журналістами Радіо Свобода був зафіксований факт зустрічі судді з народним депутатом від БПП Олександром Грановським, який, за повідомленням видання «Українська правда», є давнім другом народного депутата Ігоря Кононенка. Грановського називали «куратором» від БПП у прокуратурі і судах.

Детальніше про суддів ОАСК загалом, та про фігурнатів кримінального провадження можна прочитати в нашій базі профайлів за посиланням

А ми продовжимо слідкувати за перебігом розслідування та інформувати вас про найактуальніші події.