Судді Антикорупційного суду складуть присягу в березні — ВККС

Кандидати, які переможуть в конкурсі на посади суддів Вищого антикорупційного суду, складуть присягу в березні 2019 року.

Про це заявив заступник глави Вищої кваліфікаційної комісії суддів Станіслав Щотка, повідомляє Громадське телебачення.

«Я не думаю, що в колег будуть вагомі причини зволікати. І розглянувши вже кандидатури після нас, вони вже внесуть свої подання президенту і президент в березні місяці зможе спокійно оцінити кандидатів», — сказав Щотка.

Він наголосив, що упевнений у тому, що в березні судді Антикорупційного суду складуть присягу. Водночас він «не думає», що в березні Антикорсуд почне розглядати справи. Заступник глави ВККС вважає, що це може статися вже у квітні.

Загалом до Вищого антикорупційного суду планують набрати 39 суддів, з них — 12 посад до Апеляційної палати.

Суддів має призначити президент не пізніше 30 днів з дня отримання подання Вищої ради правосуддя та не має права відмовити у призначенні будь-кого із кандидатів.

Нагадаємо, що закінчилися спільні засідання Громадської ради міжнародних експертів та Вищої кваліфікаційної комісії суддів по кандидатах до Вищого антикорупційного суду. Загалом Громадська рада міжнародних експертів ініціювала розгляд 49 кандидатів до Вищого антикорупційного суду.

Нагадаємо, що кожен третій кандидат до Вищого антикорупційного суду – недоброчесний. Такі результати аналізу ЧЕСНО. Фільтруй суд!, презентованого 29 листопада. Порушення критеріїв доброчесності ЧЕСНО зафіксували у 43 кандидати у Вищий антикорупційний суд та Апеляційну палату Вищого антикорупційного суду. Аналітичні довідки про всіх кандидатів до Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду опубліковані на сайті кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд!.

Детальніше про усіх кандидатів на посади суддів Вищого антикорупційного суду можна прочитати у довідках на сайті ЧЕСНО. Фільтруй суд! chesnosud.org. Разом з тим в ЧЕСНО. Фільтруй суд! анонсували презентацію найближчим часом аналітичних довідок і про кандидатів у Верховний Суд.