У справі Семочка проти журналістів Bihus.Info суд засудив випадкову людину

За даними журналістів проєкту Bihus.Info, а також інформацією з Єдиного державного реєстру судових рішень, суддя Голосіївського районного суду міста Києва Юрій Мазур ухвалив рішення, яким частково задовольнив позов про захист честі, гідності і ділової репутації екскерівника економічної контррозвідки СБУ Сергія Семочка. Суд зобов’язав спростувати інформацію журналістів Bihus.Info щодо ймовірної причетності Семочка до діалізного скандалу. При цьому відповідачкою у справі, крім журналістів, виявилася стороння людина – київська ріелторка Валерія Куценко. 

Так, нагадаємо, що у 2018 році журналісти Bihus.Info опублікували розслідування про Сергія Семочка, який на час публікації обіймав посаду першого замголови Служби зовнішньої розвідки. У розслідуванні йшлося про тиск СБУ на імпортерів ліків та втручання у держзакупівлі, яке призвело до нестачі препаратів для діалізу.

Одразу після публікації Семочко подав до Голосіївського районного суду міста Києва позов з вимогою спростувати вказану інформацію. Спершу, як повідомляють у Bihus.Info, позов потрапив до судді Олександри Колдіної, проте за півроку Семочко подав паралельний позов, у якому додав ще одного відповідача. Таким чином, справа опинилася на розгляді у судді Миколи Шкірая, який згодом подав заяву про відставку. 

Відтак, справу передали судді Юрію Мазуру, який не переконався у тому, чи належний у ній відповідач, та задовольнив позов. В тому числі, він зобов’язав  ріелторку Валерію Куценко спростувати новину. Більш того, Мазур видав виконавчий лист, внаслідок чого Семочко через приватного виконавця заблокував рахунки всім відповідачам, зокрема і Валерії Куценко. Наразі справу розглядають в апеляції, а Куценко зняли арешт з рахунків.

“Законодавство забороняє подавати позов з ідентичними вимогами до одних і тих же людей декілька разів. Тому вони і змінили склад відповідачів, додавши пані Куценко. Це дозволило змінити склад суду. В цій ситуації виникає багато запитань як до адвоката, котрий такий позов склав, так і до судді, що не вчинив всіх належних дій для з’ясування обставин справи, банально навіть не перевіривши чи був належний відповідач в даній справі! Як ми бачимо, самі журналісти також шоковані даною ситуацією” зазначає координаторка кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! Людмила Слива 

Детальніше про суддів з цієї історії читайте у нашій базі профайлів за посиланням.