Суд засудив президента-втікача Януковича на 13 років позбавлення волі

24 січня 2019 року відбулося останнє засідання у справі Януковича, на якому колегія суддів Оболонського районного суду м Києва, у складі якої головуючим був Дев’ятко Владислав, проголосила вирок.

Суд визнав винуватим Януковича у двох злочинах:

  • вчиненні державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України), а саме в наданні іноземній державі –  Російській Федерації – та її представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України,
  • пособництві у веденні агресивної війни (ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 437 КК України).

За вчинення цих злочинів екс-Президенту було призначено остаточне  покарання у виді позбавлення волі строком на 13 років. Такого висновку дійшов суд, врахувавши як помякшуючу обставину вплив на Януковича представників влади РФ.

Натомість, суд визнав невинуватим Януковича у вчиненні пособництва у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України (ч. 5 ст. 27,  ч. 3 ст. 110).

Зазначений вирок набере законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження або після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції (за умови, що вирок не буде скасований за результатами поданої апеляційної скарги).

Нагадаємо, що екс-Президент обвинувачувався в державній зраді, пособництві у веденні агресивної війни та посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України. Сторона обвинувачення просила призначити покарання у виді позбавлення волі строком на 15 років.