Суд заарештував кошти судді ВАСУ Голяшкіна

Галицький районний суд міста Львова заарештував кошти сумнозвісного судді Вищого адміністративного Суду Олега Голяшкіна. Загалом було заарештовано 99 тисяч доларів, 5 тисяч євро та 430 фунтів стерлінгів.

Ці кошти були вилучені детективами Національного антикорупційного бюро під час обшуків в кабінеті та помешканні судді 9 серпня. Як повідомляє Українська Правда, Голяшкін не зміг підтвердити та пояснити законність набуття понад $37 тисяч.

Обшуки відбулися в межах в рамках провадження про можливе незаконне збагачення судді, яке було порушено за статтею “Декларування недостовірної інформації”.

Як відомо, суддя Голяшкін брав участь у конкурсі до нового Верховного Суду, але отримав негативний висновок від Громадської ради доброчесності. Висновок ГРД базувався на тому, що суддя попри наявність у його родини житла, намагається у судовому порядку отримати службову квартиру. Разом з тим у висновку ГРД звернула увагу на уникання суддею публічності щодо теми отримання ним квартири у судовому порядку. До того ж, він вимагав у журналістів не знімати його та двічі заперечував проти задоволення клопотань про трансляцію судових засідань у цій справі.

Відповідно до декларації за 2015 рік він та його сім’я володіють трьома квартирами, двома гаражами, окрім цього були задекларовані готівкові кошти: 61 000 доларів та 5 000 Євро.