Суд визнав законним засекречування е-декларацій керівництва СБУ

Окружний адміністративний суд Києва визнав законним засекречування електронних декларацій керівництва Служби безпеки України.

Як повідомляє Радіо Свобода, суд повністю відмовив у задоволенні позову «Центру протидії корупції». Суд дійшов висновку, що конфлікт має бути вирішено способом, передбаченим законом «Про запобігання корупції» шляхом затвердження відповідного порядку.

«Під час розгляду адміністративного позову суд побачив конфлікт між захистом державної таємниці й зберіганням даних декларантів. СБУ, послуговуючись інтересами захисту держтаємниці, зберегла ці дані у спосіб, який був їй доступний. За таких підстав, колегія суддів не вбачає ознак протиправності в оскаржуваному рішенні державного експерта про віднесення до державної таємниці інформації з електронних декларацій особового складу СБУ», – йдеться в заяві адміністративного суду.

Нагадаємо, 6 березня громадська організація «Центр протидії корупції» повідомила, що подала до суду на СБУ через засекречення інформації про декларації співробітників цього відомства. «Визнання керівництвом СБУ інформації про декларації державною таємницею, подачу декларацій не до НАЗК, а у власну закриту систему невідомого походження, доступ до якої мають тільки в службі, активісти вважають незаконним», – заявили в організації.

Рішення про визнання законним засекречування електронних декларацій керівництва Служби безпеки України прийняв суддя Окружного адміністративного суду Києва Руслан Арсірій. Цей суддя увійшов до числа недоброчесних суддів столиці, згідно з аналізом кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд!

Брифінг та презентація аналізу й бази профайлів суддів міста Києва відбудеться 26 жовтня, четвер, в 11:00, в Ukraine Сrisis Media Center, вул. Хрещатик, 2.