Суд виправдав підозрюваного в шахрайстві члена Вищої ради правосуддя Павла Гречківського

Шевченківський районний суд Києва виніс виправдувальний вирок у кримінальному провадженні щодо члена Вищої ради правосуддя Павла Гречківського. Суд прийшов до висновку, що стороною обвинувачення не було надано достатніх та допустимих доказів на доведення участі у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення.

Серед іншого суд вказав, що досудове розслідування проводилося із порушенням правил підслідності, що мало наслідком визнання зібраних доказів недопустимими, численні невідповідності та відсутність логічних пояснень щодо реєстрації кримінального провадження та початку досудового розслідування тощо.

Також адвокат Ігор Черезов повідомив, що суд підтримав позицію захисту щодо замовного характеру справи. Зокрема, у вироку вказано, що було скоєно провокацію злочину по відношенню до Павла Гречківського.

Рішення приймала колегія у складі суддів Бугіля Володимира В’ячеславовича, Циктіча Віталія Михайловича та Хардіної Оксани Петрівни.

Володимир Бугіль, відповідно до методології кампанії ЧЕСНО.Фільтруй суд! – недоброчесний суддя. Він порушив чотири з п’яти критерії доброчесності: непрозорість статків, ухвалення сумнівних рішень, порушення прав та свобод та неетична поведінка.

Віталій Циктіч має в своєму “активі недоброчесності” ухвалення сумнівних рішень та неетичну поведінку.

Такі ж порушення доброчесності зафіксовані, відповідно до методології ЧЕСНО.Фільтруй Суд!, й у судді Хардіної Оксани.

Нагадаємо, 21 вересня 2016 року Генпрокуратура України спільно зі Службою безпеки України викрила одного з членів на той час Вищої ради юстиції нібито при спробі отримати хабар в сумі 500 тис. доларів за сприяння у винесенні судом першої інстанції рішення на користь суб’єкта господарювання та залишення його в силі судами апеляційної та касаційної інстанцій. Після цього суд обрав йому запобіжний захід у вигляді застави в сумі понад 3,8 млн грн. 24 вересня Гречківський вніс за себе заставу, гроші на яку, за його словами, він позичив. У серпні 2017 року Гречківському вручили підозру в шахрайстві. Йому загрожувало ув’язнення на термін від 5 до 12 років. ГПУ намагалася відсторонити його від посади, але Вища рада правосуддя відмовила у клопотанні.

З вироком можна ознайомитися за посиланням: https://www.sud-report.org.ua/2018/11/vyrok-u-spravi-hrechkivskoho-dokument/?fbclid=IwAR1_ET0t7Sp55wzHNANSAvmcfOKrVllRi75YHUiuJK28gs2ykiM2a_XCVBI