Суд відхилив апеляцію Мінкульту щодо перейменування УПЦ (МП)

Шостий апеляційний адміністративний суд Києва відхилив апеляційну скаргу Міністерства культури у справі про перейменування церкви і заборонив будь-які реєстраційні дії стосовно неї.

Розгляд апеляції Мінкультури на рішення Окружного адміністративного суду Києва, який у квітні призупинив процес зміни назви УПЦ (МП), відбувся 22 липня.

Усі троє судді комісії, що відхилила апеляційну скаргу, – недоброчесні. Це головуючий суддя Епель Оксана Володимирівнасуддя Степанюк Анатолій Германович, суддя Карпушова Олена Віталіївна.

Так, судді Епель та Карпушова головувала у складі колегії, яка скасувала рішення Міністерства культури про занесення історичної будівлі в центрі Києва по вулиці Грушевського до Державного реєстру нерухомих пам’яток, задовольнивши позов ТОВ “Грааль”. Також, у родини судді Епель чималі статки: елітний автопарк Jaguar XF , Porsche Cayenne., Volkswagen CC та Lexus RX350, земельні ділянки загальною площею 11937 кв.м., будинок площею 590 кв.м.. Більше того, на даний момент родина судді будує маєток площею 841 кв.м. у с. Лісники Київської області.

Суддя суддя Степанюк головував у складі колегії суддів, яка винесла ухвалу про залишення без змін постанови Окружного адміністративного суду м. Києва, якою було забезпечено позов громадської організації “ГК “НАЖДАК” та зупинено дію постанови ЦВК стосовно оголошення початку виборчого процесу перших виборів депутатів районних у місті Києві рад. У такий спосіб було фактично заблоковано проведення виборів до районних рад у м. Києві.

Нагадаємо, що 26 січня Міністерство культури України оприлюднило перелік церков, яким необхідно вказувати чи свою належність безпосередньо до Російської православної церкви (РПЦ), чи інший зв’язок із країною-агресором. Під дію сьомої та восьмої частин статті 12 закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», згідно з висновком Мінкульту, потрапила, серед інших, і Українська православна церква (в єдності з Російською православною церквою, УПЦ).

Перед цим в Українській православній церкві (Московського патріархату) заявили про намір звернутися до Конституційного суду через закон, що зобов’язує УПЦ (МП) змінити назву і вказати належність до російської церкви. У квітні Конституційний суд відкрив провадження щодо перейменування УПЦ (МП).