Апеляційна палата ВАКС засудила екссуддю Баранніка

За інформацією Transperency International, Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала виправдувальний вирок відносно екссудді Олександра Баранніка (суддя Апеляційного суду Дніпропетровської області у відставці), якого обвинувачували у неподанні електронних декларацій. 

Як відомо, за версією детективів Національного антикорупційного бюро України, екссуддя умисно не подав щорічні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017-2018 роки, а також не подав у встановленому законом порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування перед звільненням. 

У червні 2020 року колегія суддів Вищого антикорупційного суду визнала суддю Баранніка невинним. Таке рішення ухвалили судді Лариса Задорожна, Ярослав Шкодін та Олександр Ткаченко. Як вказується у рішенні,неподання декларації у встановленому законом порядку екс-суддя пояснив відсутністю у нього електронного цифрового підпису, що унеможливлює подання майнової декларації на сайті НАЗК.

За результатами апеляційного перегляду рішення колегії суддів Вищого антикорупційного суду, колегія Апеляційної палати ВАКС визнала Олександра Баранніка винним у вчиненні злочину (стаття 366-1 КК України) та призначила йому штраф у розмірі 45 900 грн, а також заборонила йому обіймати державні посади (окрім виборних) протягом наступних 2 років.