Станіслава Шевчука звільнили з посади голови Конституційного Суду України

Судді Конституційного Суду України проголосували за звільнення Станіслава Шевчука з посади судді. Відповідне рішення колеги Шевчука ухвалили під час засідання у вівторок, 14 травня.

Підставою для звільнення Шевчука з посади став висновок комісії з регламенту та етики, яка знайшла у його роботі системні і істотні порушення. Зокрема, у документі йдеться: “Комісія дійшла висновку про наявність підстав для звільнення Шевчука Станіслава Володимировича з посади судді Конституційного суду у зв’язку з вчиненням ним істотного дисциплінарного проступку, грубим та системним нехтуванням своїми обов’язками, що є несумісним зі статусом судді Конституційного суду України та виявило його невідповідність займаній посаді”.

Відповідно до закону, за відсутності голови КС його обов’язки виконує заступник, а за відсутності обох – старший за віком суддя. Наразі заступником голови є Олександр Тупицький.

Нагадаємо, 21 лютого 2018 року на спеціальному пленарному засіданні Конституційного Суду України Головою Конституційного Суду України обрано Шевчука Станіслава ВолодимировичаШевчук був призначений суддею Конституційного Суду України 13 березня 2014 року. Доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної Академії правових наук України. Був суддею Європейського суду з прав людини від України. Станіслав Шевчук є лектором Міжнародної літньої школи медіа права, яку вже тринадцять років поспіль проводить Центр демократії та верховенства права. Згідно з декларацією про доходи, Шевчук з дружиною володіють квартирою у Києві у 70,8 кв.м. Також його дружина володіє земельною ділянкою у 720 кв.м та житловим будинком у 130 кв. м у н.п. Підгір’я Івано-Франківської області. Сам Шевчук орендує житловий будинок у Києві (у комплексі відпочинку Пуща-Водиця) у 557,2 кв м, за який у 2016 році сплатив 1, 2 мільйони гривень. Крім того з дружиною вони володіють автомобілем Tayota Corolla 2013 року.

Нагадаємо про те, що 19 березня 2017 року закінчився трирічний термін перебування на посаді голови КСУ Юрія Бауліна. З тих пір посаду голови суду була вакантна, а КСУ кілька разів намагався обрати нового очільника.

Також читайте аналітичний матеріал ЧЕСНО. Фільтруй суд! про суддів КСУ “Хто є хто у Конституційному Суді?“.