Слідчі дії в ОАСК: нові деталі щодо призначень

17 липня 2020 року детективи Національного антикорупційного бюро України (далі – НАБУ) провели обшуки приміщення Окружного адміністративного суду міста Києва (далі – ОАСК) та Державної судової адміністрації (далі – ДСА). Дванадцятьом особам повідомили про підозру у захопленні державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (далі – ВККС) та Вищою радою правосуддя (далі – ВРП), створенні штучних перешкод у їхній роботі, а також у втручанні у діяльність державних діячів. 

Серед осіб, яким повідомили про підозру — голова ОАСК Павло Вовк та голова ДСА  Зеновій Холоднюк.

21 липня 2020 року НАБУ оприлюднило нові деталі розслідування, які стосуються призначення Зеновія Холоднюка на посаду очільника ДСА. 

У січні-лютому 2019 року відбувся конкурс на посаду голови ДСА.  За версією слідства, чинний голова ДСА, Зеновій Холоднюк, який не зміг взяти участь в цьому конкурсі, звернувся до Голови ОАСК з проханням “перешкодити призначенню на посаду” його переможця.  

Натомість, як зазначається у матеріалах слідства, Голова ДСА пообіцяв посприяти у введенні до складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (далі — ВККС), конкретних осіб за своєю квотою. 

Як зазначає НАБУ, попри “повну комплектацію ВККС”, ДСА в обличчі Холоднюка прийняла наказ, яким припинила повноваження тодішнього члена ВККС – Станіслава Щотки та призначила нового члена ВККС – Сергія Остапця. Про цю ситуацію ми писали у нашому матеріалі.

У свою чергу, за даними НАБУ, що підтверджується інформацією з Єдиного державного реєстру судових рішень, ОАСК постановляє ухвалу, якою зупиняє дію рішення Конкурсної комісії про визначення переможця конкурсу на посаду Голови ДСА.  Дане рішення було ухвалене суддею Володимиром Келебердою.

Також Голова ОАСК намагався у позасудовий спосіб вплинути на Національне агентство з питань запобігання корупції (далі – НАЗК) для встановлення конфлікту інтересів між ВРП та переможцем конкурсу та завадити його призначенню на посаду. 

До речі, у своєму блозі координаторка ЧЕСНО. Фільтруй суд! Людмила Слива вже описувала нові епізоди ухвалених суддями ОАСК рішень із наперед визначеним результатом справ, які стали підставою для повідомлення суддів про підозру.