ВР прийняла поправку щодо перевірки членів ВРП на доброчесність

Верховна Рада України в другому читанні ухвалила законопроєкт № 5068, який має на меті реформу процедури відбору членів Вищої ради правосуддя. Так, законопроєкт передбачає утворення нового органу відповідального за перевірку чинних членів ВРП та кандидатів на посаду на доброчесність – Етичної ради.

До складу Етичної ради входитимуть три особи з числа суддів або суддів у відставці, яких визначає Рада суддів України, та три особи, визначені міжнародними партнерами України у сфері запобігання та протидії корупції та у сфері судової реформи. Завданням Етичної ради буде перевірка кандидатів на посаду члена ВРП на відповідність критеріям професійної етики та доброчесності, а також одноразова перевірка членів ВРП, яких призначили до набрання закону.

За наслідками перевірки кандидатів Етична рада надаватиме органам, відповідальним за обрання чи призначення членів ВРП список осіб, рекомендованих для призначення на посаду. 

Законом також визначений порядок діяльності нового окремого підрозділу – Служби дисциплінарних інспекторів ВРП, які попередньо розглядатимуть дисциплінарні скарги на суддів.