Рада суддів обрала кандидатів до Етичної ради

23 жовтня Рада суддів України визначилася з кандидатами до складу Етичної ради за своєю квотою. Так, участь у засіданні взяли 29 представників Ради суддів. У свою чергу, кандидат мав отримати 15 голосів для того, щоб вважатися обраним.

До Вищої ради правосуддя Рада суддів України надішле рішення з рейтинговим списком таких чотирьох кандидатів:

  1. Кишакевич Лев Юрійович – суддя Касаційного кримінального суду Верховного Суду, отримав 26 голосів “за”.
  2. Трясун Юрій Ростиславович – суддя Київського апеляційного суду, отримав 24 голоси “за”. За даними ЧЕСНО. Фільтруй суд! суддя порушив щонайменше 2 критерії доброчесності – непричетності до ухвалення сумнівних рішень та етичної поведінка. Так, суддя звільнив з-під варти «беркутівця», обвинуваченого в убивствах у Кріпосному провулку в Києві 18 лютого 2014 року та не вказав у декларації доброчесності інформацію про посаду судді, яку займає дружина.
  3. Сіверін Володимир Іванович – суддя Східного апеляційного господарського суду у відставці, отримав 20 голосів “за”.
  4. Чумаченко Тетяна Анатоліївна – суддя Касаційного адміністративного суду Верховного Суду, отримала 17 голосів “за”. За даними ЧЕСНО. Фільтруй суд! суддя порушила критерії непричетності до ухвалення сумнівних рішень. На посаді судді Вищого адміністративного суду України вона у складі колегії суддів неодноразово ухвалювала сумнівні рішення щодо мирних зібрань.

Нагадаємо, що Етична Рада – новий орган, відповідальний за перевірку кандидатів у  члени ВРП на відповідність критеріям професійної етики та доброчесності, а також одноразову перевірку членів Вищої ради правосуддя, яких призначили до набрання закону.

До складу Етичної ради входитимуть три особи з числа суддів або суддів у відставці, яких визначає Рада суддів України, та три особи, визначені міжнародними партнерами України у сфері запобігання та протидії корупції та у сфері судової реформи. 

За наслідками перевірки кандидатів Етична рада надаватиме органам, відповідальним за обрання чи призначення членів ВРП список осіб, рекомендованих для призначення на посаду.