Президент звільнив ще двох одіозних суддів

Як повідомляє Адміністрація Президента, Петро Порошенко своїм указом звільнив двох суддів за порушення присяги:

  • Меденцева Павла Анатолійовича;
  • Бойка Миколу Івановича.

Суддя Павло Меденцев – колишній суддя Господарського суду Одеської області. На посаду був призначений у листопаді 2009 року. У 2011 році Вища рада юстиції уже розглядала питання про можливе звільнення судді за порушення присяги, однак достатніх підстав не знайшла.

Як повідомляли ЗМІ, Павло Меденцев відзначився рядом скандальних рішень. Зокрема, він постановив сплатити з бюджету Одеси 321 мільйон гривень компанії екс-міністра екології в уряді Азарова, фігуранта низки антикорупційних розслідувань Миколи Злочевського. Крім того, Павло Меденцев визнав законним продаж 9 гектарів землі в Одесі приватній фірмі «Юника Проджект», попри те, що прокуратура наполягала на незаконності такої угоди.

У травні 2014 року Генпрокуратура оголосила у розшук суддю Меденцева за підозрою в отриманні хабаря у розмірі 570 тис грн, а вже у червні 2015 року Парламент дав згоду на затримання та арешт (взяття під варту) цього вершителя правосуддя. Нещодавно ВРЮ рекомендувала Президенту звільнити суддю Господарського суду Одеської області за неявку на роботу протягом понад двох років.

Рух ЧЕСНО слідкує за долею судді і вже неодноразово згадував його у своїх інфографіках та публікаціях

Суддя Микола Бойко, екс-суддя Донецького окружного адміністративного суду. На посаду судді був вперше призначений у 2010 році. Згідно з повідомленням ВРЮ, суддя порушив присягу тим, що безпідставно був відсутній на роботі та не виконував обов’язки судді без поважних причин протягом тривалого часу. Крім того, за інформацією джерел, суддя Бойко став суддею терористичної організації у березні 2016 року, зокрема його було призначено на посаду судді так званого Тельманівського районного суду ДНР.