Позов про зняття Зеленського з виборів: хто розглядатиме справу?

Сьогодні, 20 квітня, о 21:00 Шостий апеляційний адміністративний суд розглядатиме адміністративний позов про скасування рішення Центральної виборчої комісії про реєстрацію кандидата на пост Президента України Володимира Зеленського. Позов подав адвокат Хілько Андрій, про що він повідом на своїй сторінці в Facebook. Андрій Хілько є офіційним спостерігачем за виборами Президента України 2019 у Територіальному Виборчому окрузі 221 від ГО “Українська Асоціація Акціонерів”

Інформація про позов міститься на офіційному веб-сайті Судової влади України за номером справи – 855/124/19.

За даними ЧЕСНО. Фільтруй суд!, усі троє суддів, що розглядатимуть справу – недоброчесні. А це головуючий суддя Ганечко Олена, а також судді Федотов Ігор та Коротких Андрій.

Зазначені судді причетні до ухвалення судових рішень, що спричинили масові фальсифікації на виборах народних депутатів у 2012 році.

Так, за інформацією з пояснювальної записки до проекту Постанови Верховної Ради України “Про особливості відповідальності суддів причетних до масових фальсифікацій виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року”, судді Олена Ганечко, Андрій Коротких та Федотов Ігор у складі колегії задовольнили апеляційну скаргу представника Партії Регіонів та визнали неправомірними дії дільничної виборчої комісії щодо недопущення офіційного спостерігача у приміщення для голосування на виборах народних депутатів України у 2012 році в одномандатному виборчому окрузі №94.

Як зазначено у пояснювальній записці, рішення суду стало підставою для скасування голосування тисяч громадян, які здійснили своє волевиявлення на виборах народних депутатів в одномандатному виборчому окрузі №94.

Крім критерію ухвалення сумнівних рішень, судді порушили також й інші, зокрема причетність до корупції та непрозорості статків. Більш детально про суддів Олену Ганечко, Ігоря Федорова та Андрія Коротких можна прочитати у їхніх профайлах, які підготовлені відповідно до методології оцінки доброчесності суддів кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд!

Кампанія ЧЕСНО. Фільтруй суд! буде слідкувати за ходом судового засідання та інформуватиме про результати.