Порошенко призначив Сімоненко, Слинька та Мацедонську суддями Верховного Суду

30 серпня Президент Петро Порошенко підписав Укази про призначення трьох суддів Верховного Суду.

Так суддею Цивільного касаційного суду у складі Верховного Суду стала колишня Голова Ради суддів недоброчесна Валентина Сімоненко, яку громадськість неодноразово закликала не призначати суддею найвищої судової інстанції.

Нагадаємо, як Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко після акції громадських активістів Руху ЧЕСНО, Центру протидії корупції та Автомайдану під стінами ВККС, заявила, що використання активістами бутафорських мантій є привласненням повноважень судді. Разом з тим підставою для отримання Валентиною Сімоненко негативного висновку Громадсьої ради доброчесності стало те, що колишній чоловік пані Сімоненко, будучи ще законним чоловіком судді, протягом 2014-2015 років зберігав і розвивав ділові відносини із тимчасово окупованими територіями, а керівник його адвокатського об’єднання здійснювала адвокатську діяльність у Криму за законами Російської Федерації. Пізніше Громадьска рада доброчесності виявила у Валентини Сімоненко індивідуальний податковий номер Російської Федерації.

Ще одним недоброчесним новим суддею Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду став Сергій Слинько, який у складі колегії суддів, у касаційній інстанції підтримав вирок Юрію Луценку та засудив його на 4 роки позбавлення волі. Слинько у складі колегії також підтвердив вирок Дмитру та Сергію Павличенкам до довічного ув’язнення і 13 років в’язниці відповідно. Нагадаємо, згодом їх також визнали політичними в’язнями.

Наостанок Петро Порошенко призначив суддею Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Вікторію Мацедонську, щодо якої у ході конкурсу Громадська рада доброчесності надала позитивну інформацію Вищій кваліфікаційній комісії суддів, однак яку ВРП не рекомендувала Президенту на призначення ще минулого року, притягнувши суддю до дисциплінарної відповідальності.