Фігуранту “плівок Вовка” обрано запобіжний захід

За інформацією офіційного веб-сайту Вищого антикорупційного суду, слідчий суддя обрав запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання Голові Державної судової адміністрації України Зеновію Холоднюку

Повідомляється, що на підозрюваного покладені такі обов’язки: 

  • прибувати до слідчих детективів Національного антикорупційного бюро України, прокурорів та суду за першою вимогою; 
  • повідомляти слідчих, прокурорів та суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; 
  • утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними, свідками у даному кримінальному провадженні, а також потерпілими. 

Строк дії обов’язків визначено до 16 вересня 2020 року.

Нагадаємо, 17 липня 2020 року детективи Національного антикорупційного бюро України провели обшуки у приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва та Державної судової адміністрації України. Встановлено, що у 2019 році відбувся конкурс на посаду голови ДСА. Так, за версією слідства, Зеновій Холоднюк, який не зміг взяти участь в цьому конкурсі, звернувся до Голови ОАСК Павла Вовка з проханням “перешкодити призначенню на посаду” переможця. У обмін, як зазначається у матеріалах слідства, Голова ДСА пообіцяв посприяти у введенні до складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, конкретних осіб за своєю квотою. 

Крім того, про інші обставини справи “плівок Вовка”: координаторка ЧЕСНО. Фільтруй суд! Людмила Слива описувала нові епізоди ухвалених суддями ОАСК наперед визначених рішень, які стали підставою для повідомлення суддям про підозру.