Півроку кваліфікаційного оцінювання суддів Вищою кваліфікаційною комісією. ІНФОГРАФІКА

ЧЕСНО. Фільтруй суд! проаналізував результати співбесід та суддів, які за пів року – з 13 лютого по 9 серпня – пройшли співбесіди в рамках кваліфікаційного оцінювання, за кількома параметрами.
Загалом за цей період співбесіди пройшло 920 суддів, 135 з яких, за даними ЧЕСНО. Фільтруй суд! – недоброчесні. З них здатність здійснювати правосуддя у відповідному суді підтвердили 570  суддів.
За даними ВККС, визнано такими, що не відповідають займаній посаді: 13 суддів. Оголошено перерву щодо: 82. Припинено процедуру кваліфікаційного оцінювання щодо: 12. Зупинено процедуру кваліфікаційного оцінювання щодо: 27 суддів. Відкладено розгляд питання щодо відповідності займаній посаді 63 суддям. 35  суддів – не з’явилися на кваліфоцінювання, а 24 відмовилися його проходити.
Також кампанія ЧЕСНО. Фільтруй суд! підготувала інфографіку з картою України з даними про кількість суддів з кожного регіону, які проходили кваліфоцінювання.

Надалі Рух ЧЕСНО в рамках кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! продовжуватиме стежити за перебігом кваліфікаційного оцінювання суддів Вищою кваліфікаційної комісії суддів України.

Рух ЧЕСНО збирає інформацію за власною методологією з відкритих загальнодоступних джерел та не стверджує про вчинення особою правопорушення або її вину. Висновки ЧЕСНО про недоброчесність суддів є оціночними судженнями, що можуть не збігатися із офіційними рішеннями та висновками державних органів.