Президент підписав закони, які впроваджують судову реформу

Президент України підписав закони щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя. Про це повідомляє видання “Судово-юридична газета”.

Мета змін, запроваджених законами удосконалити порядок обрання на посади членів Вищої ради правосуддя з урахуванням принципу верховенства права, забезпечення відповідності кандидатів критеріям професійної етики та доброчесності. Закон покликаний підвищити інституційну спроможність Вищої ради правосуддя і рівень суспільної довіри до органів суддівського врядування зокрема та судової влади загалом.

Крім того, Президент Зеленський підписав Закон України “Про внесення змін до статті 188-32 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за невиконання законних вимог дисциплінарного інспектора Вищої ради правосуддя” (№ 5069). Цей документ встановлює адміністративну відповідальність за невиконання законних вимог дисциплінарного інспектора Вищої ради правосуддя, що сприятиме ефективній реалізації його повноважень.