Першими ГРД оцінить кандидатів до Верховного Суду

Сьогодні відбулося перше засідання новоствореного офіційного і повноважного органу перевірки суддів – Громадської ради доброчесності.

Під час засідання голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Сергій Козьяков, привітав представників з початком роботи. Пан Козьяков, який нещодавно відвідав міжнародний захід, присвячений судівництву, Громадська рада доброчесності є унікальним органом, якого немає в інших країнах. За його словами, наші європейські колеги були щиро здивовані та привітали ініціативу зі створення такого органу громадського контролю за судовою владою.

Члени Громради доброчесності у своїй діяльності керуватимуться такими цінностями як гідність, справедливість, права людини та повага до незалежності суддів.

Під час зборів члени Ради одноголосно затвердили регламент роботи та обрали двох координаторів. Ними стали адвокат Віталій Титич та юристка ЧЕСНО Галина Чижик.

Ключовим пріоритетом діяльності Ради на найближчий час визначено конкурс до Верховного Суду. Колегії ради оцінюватимуть на відповідність критеріям доброчесності та професійної етики кандидатів до найвищої судової інституції.