Печерський райсуд зняв перепони для балотування Саакашвілі в Раду

Печерський районний суд міста Києва визнав факт безперервного проживання Міхеїла Саакашвілі в Україні протягом 5 років, що дозволяє йому балотуватися у народні депутати на дострокових парламентських виборах.

“Суд виніс справедливе рішення щодо моєї можливості брати участь у парламентських виборах! Ще на крок ближче до перемоги!” – написав Саакашвілі на своїй сторінці на Фейсбук.

За даними офіційного веб-сайту Судової влади України, рішення прийняв суддя Печерського районного суду міста Києва Сергій Вовк. За методологією ЧЕСНО. Фільтруй суд! Вовк є недоброчесним.

Так, у 2009 році прокуратура Києва порушила проти Вовка кримінальну справу за підробку та використання підробленого рішення суду, викрадення цивільної справи та шахрайське заволодіння земельною ділянкою 70 га. Інформації про завершення цієї кримінальної справи у відкритому доступі не знайдено.

Також стосовно судді Сергія Вовка здійснювалося досудове розслідування за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 375 КК України (постановлення суддею завідомо неправосудного рішення). Як зазначає прокуратура, Вовк підозрюється у тому, що він, зловживаючи службовим становищем та навмисно порушуючи вимоги закону, постановив завідомо неправосудне рішення у цивільній справі.

За даними веб-сайту “Еспресо”, у 2015 році Генеральна прокуратура розпочала кримінальне провадження стосовно судді Вовка за фактом розблокування ним коштів з рахунків колишнього міністра АПК Миколи Присяжнюка. Генпрокуратура підозрює екс-чиновника в заволодінні коштами Аграрного фонду в сумі майже 540 мільйонів гривень, які були виділені державою для закупівлі об’єктів державного цінового регулювання цукру-піску.

Також суддя Вовк порушив інші критерії доброчесності, а саме непрозорість статків та ухвалення сумнівних рішень.

Як відомо, Саакашвілі був примусово видворений з України з лютого 2018 року. 28 травня президент України Володимир Зеленський повернув Саакашвілі громадянство України.

За словами Саакашвілі, він може жити і працювати в будь-якій країні Євросоюзу, а тепер і в Україні. Нагадаємо, що за законом, в народні депутати можуть балотуватися тільки ті громадяни України, які постійно проживали на її території протягом останніх п’яти років перед виборами.