Павло Вовк ініціював кримінальне провадження проти НАБУ та судді, який дозволив провести обшуки у його будинку

Голова Окружного адміністративного суду міста Києва Павло Вовк звинувачує у вчиненні злочину детективів НАБУ та суддю зі Львова, який надав дозвіл на обшуки у будинку дружини Вовка.

За заявою Вовка ГПУ ще 12 червня зареєструвала кримінальне провадження за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 364 (зловживання владою), ч. 1 ст. 365 (перевищення влади) ч. 1 ст. 375 (постановлення завідомо неправосудної ухвали), ч. 1 ст. 376 (втручання в діяльність судових органів), ч. 2 ст. 387 (розголошення даних досудового розслідування) Кримінального Кодексу України.

Нагадаємо, у грудні 2016 року НАБУ розпочало розслідування за фактом незаконного збагачення Голови Окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка, а 26 травня 2017 року за ухвалою Галицького райсуду Львова слідчі НАБУ провели обшуки у будинку судді. Будинок, у якому слідчі НАБУ проводили обшук, належить  колишній дружині Павла Вовка та не був вказаний у декларації судді. Втім попри зазначення, що Павло Вовк не веде спільного господарства з колишньою дружиною, вранці у день обшуку суддя перебував у зазначеному будинку. Також обшук був проведений у приміщенні Окружного адмінсуду, де працює Вовк.

17 і 19 липня рішенням суду детективи НАБУ отримали доступ до документів та телефонних дзвінків Вовка, а 2-го серпня Галицький райсуд ухвалив рішення арештувати кошти та майно судді Вовка. Серед речей, на які суд наклав арешт, смартфон iPhone 6, документи, 20 тисяч доларів, цінні монети і три золоті злитки по 50 грамів кожен.

Натомість у ході розгляду кримінального провадження, ініційованого Вовком, 8 серпня Печерський районний суд м. Київ виніс ухвалу про надання Генпрокуратурі доступу до матеріалів справи Галицького районного суду м. Львова, в рамках якої було надано дозвіл на обшук у будинку судді та місці його роботи. Таким чином слідчі ГПУ мають можливість отримати доступ до матеріалів кримінального провадження, яке перебуває на стадії досудового розслідування та доказів, якими детективи НАБУ обгрунтовували необхідність обшуку у Вовка. На переконання члена Громадської ради доброчесності Романа Маселка, як тільки вони опиняться у Генпрокуратури, про них буде відомо самому підозрюваному Павлу Вовку, який, за даними журналістських розслідувань, має політичні зв’язки із так званим “куратором” у прокуратурі і судах народним депутатом від БПП Олександром Грановським.

Якщо ж Галицький суд міста Львова відмовиться надати матеріали справи, Генпрокуратура матиме право провести там обшук.

Нагадаємо, Голова Окружного адміністративного суду м. Києва Павло Вовк звернувся до ВККС із заявою про припинення своєї участі у конкурсі на посаду судді Верховного Суду на фінальному етапі відбору 17 липня. У свою чергу Вища кваліфікаційна комісія суддів, отримавши заяву Вовка, прийняла рішення зупинити кваліфоцінювання стосовно Вовка та повідомити НАБУ про обставини, що можуть свідчити про порушення антикорупційного законодавства.