Кругова порука розставляє крапки: судді Майдану залишаються працювати

Свого часу Лариса Калініченко, суддя Голосіївського районного суду м. Києва, виносила незаконні рішення про взяття під варту активістів Майдану та позбавлення прав автомайданців, зокрема вона прийняла рішення про тримання під вартою 4 осіб терміном на 60 днів.  Крім того, вона фігурує у нашій інфографіці “Чи понесли відповідальність судді, які судили Майдан”. 

14679236410061
Фото взято з ua.racurs.ua

Як зазначив на своїй сторінці у Facebook адвокат Небесної сотні Роман Маселко, чергову суддю, яка переслідувала та засуджувала учасників протестних акцій під час Революції гідності, Вищий адміністративний суд України дивом визнав невинною, а її звільнення – незаконним.

За словами Романа Маселка, на думку суддів ВАСУ, базові права людей, зокрема право на справедливий суд, відстоювання власної гідності та ідеалів Майдану – це не ті права та інтереси, які повинні захищатися судом. Крім цього, до такого рішення ВАСУ причетна і Вища рада юстиції, яка не змогла належно обгрунтувати порушення присяги у рішенні судді. Більше того, сам представник ВРЮ на суді не зумів наочно пояснити, у чому ж було порушення присяги. замінити на За словами Маселка, судді ВАСУ не побачили порушення присяги у діях Калініченко. Крім того, адвокат вказує і на неспроможність Вищої ради юстиції відстояти своє рішення про звільнення судді.

Будьмо пильними! 12 липня ВАСУ планує “перегляд” ряду рішень схожих справ, як у судді Калініченко, зокрема судді Віталій Марцинкерич, Наталії Сіромашенко, Юлії Швачач, Олени Васильєвої, Алли Чалої. Від цих рішень залежатиме доля тих суддів-негідників, які засуджували учасників протестних акцій під час Революції гідності.