Останній день пленарних засідань ВККС. Інформація про кандидатів

1.Вовк Павло Вячеславович

Суддя Окружного адміністративного суду м. Києва

Кандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

 • Має стійку репутацію судді з політичними зв’язками. Перед початком суддівської кар’єри пан Вовк працював помічником народного депутата Сергія Ківалова. Був помічений на зустрічі із народним депутатом від БПП Олександром Грановським, якого називають “куратором” у прокуратурі і судах.
 • Статки кандидата не відповідають задекларованим доходам, зокрема у його власності цінне рухоме майно, мінімальна вартість якого складає 852 тис. грн. (фактична вартість невідома), та готівкових коштів на суму 30 тис. доларів США і 20 тис. євро. У 2012-2015 роках кандидат здійснив 33 поїздки закордон, здебільшого у курортні місця, і як мінімум одну чартерним рейсом. Такі витрати не співмірні із доходом, який отримує кандидат, перебуваючи на посаді судді.
 • Ймовірно, кандидат фіктивно розлучився із своєю дружиною, щоб приховати своє майно. Оскільки навіть після розлучення він разом з дружиною разом неодноразово подорожували.
 • “Натякав” про можливість притягнення до кримінальної відповідальності активістів Автомайдану за подання ними інформаційного запиту щодо підстав приватизації квартири суддею Абловим.
 • Брав участь у сприянні отриманню та подальшій приватизації службового житла своїми колегами.

2. Маринчак Нінель Євгенівна

Суддя Вищого адміністративного суду України

Кандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

 • Вказала неповні відомості у майнових деклараціях з метою приховання реальних доходів та статків. Також в е-декларації за 2015 рік не вказала право власності на квартиру 55 кв. м, при цьому що у паперовій декларації ця квартира була зазначена.
 • Не зазначила у декларації родинних зв’язків про роботу (2010-2012роки) свого сина на посаді помічника судді Вовка з Окружного адміністративного суду (також кандидат до Верховного Суду).
 • Стиль життя родини кандидата не відповідає задекларованим доходам, зокрема у їхній власності чисельна нерухомість (будинок на 655 кв. м, земельні ділянки), елітні автівки (TOYOTA, AUDI Q7). Кандидат не змогла пояснити джерела доходів для купівлі майна своєю родиною.

3. Охрімчук Людмила Іванівна

Суддя Верховного Суду України

Кандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

 • Разом із колегами у Верховному Суді України винесла рішення з порушенням Конвенції прав людини та основоположних свобод (справа “Бочан проти України”). При цьому ЄСПЛ у справі “Бочан проти України” двічі виносив рішення на користь заявника та в результаті визнав дії колегії суддів грубим свавіллям та відмовою у правосудді.

 • Статки членів родини кандидата не відповідають задекларованим доходам, зокрема її донька, працюючи головним консультантом у ВСУ, набула у власність будинок площею 556 кв.м, через два роки квартиру у Києві 107 кв.м, ще через два роки ще одну квартиру у Києві – 187 кв.м.

4. Сірош Микола Васильович

Суддя Вищого адміністративного суду України

Кандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

 • Подав неправдиві відомості в майнових деклараціях, зокрема у 2013-2014 роках реєстрував будинок, як садовий, а вже у 2015 році він став нежитловим. Крім цього, нежитловий будинок (насправді, за даними реєстру, готельний комплекс) в гірськолижному курорті Поляниця у власності родини кандидата може свідчити про приховане ведення готельно-туристичного бізнесу. Схожа історія з іншим нерухомим майном у Києві: з 2011 року суддя орендує квартиру площею понад 300 кв.м в елітному селищі Козин, при цьому у його власності вже є житло. Ймовірно, це житло кандидат орендує безкоштовно або ж це прихована форма володіння.Також його дружина придбала земельні ділянки в Буковелі за дуже низькою ціною, однак  навіть ця ціна перевищує сумі задекларованих доходів родини кандидата.

5.Ступак Ольга В’ячеславівна

Суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ

Кандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

 • Вказала неповну інформацію в майновій декларації, зокрема у 2011 році кандидат не вказала інформацію про право користування жодним нерухомим майном у власності своєї родини, а також у 2016 році не зазначила про земельну ділянку, якою користується її син.
 • Стиль життя родини не відповідає задекларованим доходам, а саме у власності родини кандидата 6 земельних ділянок загальною площею більше 10 тис. кв. м., 2 житлові будинки та 2 елетні будинки Toyota Camry та BMW, а також готівкою 22 тис. євро, 76 тис грн.

6. Іванова Лариса Броніславівна

Суддя Вищого господарського суду України

Кандидат на посаду судді касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

 • за даними декларацій судді, сім’я Іванових витратила за 9 років (з 2002 по 2011) на придбання нерухомості і цінного майна приблизно 259 тис. доларів США​, що перевищує суму їх офіційних доходів за цей період. Разом з тим, задекларовані доходи кандидата за 2015 рік не взмозі покрити витрати на утримання нерухомості та закордонні поїздки, які здійснювала сім’я судді протягом вказаного року.

 • вказала неправдиві відомості у коментарі журналістам, пояснюючи джерела отримання коштів на будівництво будинку. Зокрема суддя зазначила, що вони з чоловіком 10 років працювали за кордоном і в Сибіру і там заробили. Однак, за інформацією з досьє судді, вона 5 років проживала з чоловіком у Німеччині, де він служив у групі радянських військ, де не працювала і 4 роки проживала з чоловіком у місті Іркутськ за місцем його служби.

 • Виносила рішення у справах, у яких фігурував НАК Нафтогаз України, де працював син судді на посаді юриста.