Оприлюднено результати тестування рівня володіння державною мовою кандидатів у судді місцевих судів

Вища кваліфікаційна комісія суддів оприлюднила результати тестування рівня володіння державною мовою у межах процедури добору кандидатів на 600 вакантних місць в місцевих судах по Україні.

Тестування виявилось успішним для перших 700 кандидатів по рейтингу. Мінімальний прохідний бал склав 75% правильних відповідей. “Переможцями стануть 700 осіб, які наберуть найвищий підсумковий бал”, – підкреслив член ВККС Станіслав Щотка на брифінгу.

Він наголосив, що ці кандидати мають набрати не менше 75 балів із 100 з тесту на знання права і не менше 30 балів із 40 – з тесту на рівень володіння державною мовою. “З таких кандидатів ми оберемо 700 із найвищим балом”, – додав Щотка.

З результатами тестування рівня володіння державною мовою можна ознайомитися за посиланням: https://goo.gl/qy2k5K

Нагадаємо, 31 жовтня, Вища кваліфкомісія суддів провела відбірковий іспит для кандидатів, які беруть участь в доборі на посаду судді місцевого суду. Спочатку кандидати здавали тести з української мови для перевірки рівня володіння державною мовою. Другим етапом було тестування загальних теоретичних знань у сфері права.

На іспит з’явилися 4934 кандидатів на посади суддів місцевих судів. Всього свої документи ВККСУ подали 5338 кандидатів. Кандидати діляться на два типи: помічники суддів та юристи. Це впливатиме на подальшу спеціальну підготовку переможців конкурсного відбору в Національній школі суддів України. Так, переможці, які до цього працювали помічниками суддів, проходитимуть навчання до 3 місяці, а інші – до 12 місяців.