Октябрьский суд залишиться без Голови?

На сайті Вищої ради правосуддя анонсовано, що 9 квітня Вищою радою правосуддя планується розгляд питання звільнення за загальними підставами (читай – у відставку) сумнозвісного судді Октябрського районного суду міста Полтави Олександра Струкова.

Суддя Струков став відомим завдяки вибірковості та упередженому ставленні щодо фіксації перебування на робочому місці судді  Лариси Гольник . Як повідомляє “Канал 24”, голова суду Струков систематично переслідував суддю-викривачку Ларису Гольник та всіляко перешкоджав їй виконувати свою роботу. У коментарях Гольник “Радіо Свободі” зазначається, що Струков ініціював збори, на яких вона мала б бути притягнута до дисциплінарної відповідальності, також він дав неправдиві свідчення, узгоджені з Мамаєм проти неї, що ніби-то вона спровокувала його на злочин.

Згідно з методологією кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! це не єдиний прояв недоброчесної поведінки судді Струкова. За інформацією порталу “Останній Бастіон”, у 2015 році суддя Струков у колегії суддів ухвалив вирок у справі громадянина Віталія Вергелеса, який нібито, був посередником у корупційних відносинах між підприємцями та владою на Полтавщині. Його було затримано при отриманні хабаря у розмірі 67 тисяч гривень. Рішенням судді Струкова вказаного посередника звільнено від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком два роки, призначено штраф у розмірі 5 тисяч гривень та не застосовано конфіскацію майна.

Детальніше про інші факти порушення критерію недоброчесності суддею Струковим – у його профайлі.

“Ця ситуація – зайвий раз дає можливість звернути увагу на проблему,  що судді, щодо яких наявні дисциплінарні провадження ймовірно просто “тікають”  у відставку від відповідальності – зазначає координаторка кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! Людмила Слива – Згідно інформації з сайту Вищої ради правосуддя 22 січня було відкрито дисциплінарне провадження щодо судді Струкова, воно досі на розгляді.  І ось, він планує звільнятися “за загальними підставами”. Ситуація стає цікавою ще й тому, що незважаючи на карантин Вища рада правосуддя так і не відновила онлайн трансляції своїх засідань і ми навіть не маємо можливість дізнатись деталі і моніторити перебіг розгляду цієї справи”.