Окружний адмінсуд Києва повернув держфінансування “Опоблоку”

Окружний адміністративний суд міста Києва скасував рішення Національного агентства з питань запобігання корупції, яке призупинило державне фінансування партії “Опозиційний блок”.

Окружний адмінсуд Києва 30 травня частково задовольнив позов столичного осередку “Опоблоку”.

Суд вирішив “визнати протиправним та скасувати Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 366 від 01.02.2019 «Про призупинення перерахування політичній партії «Опозиційний блок» коштів, наданих для державного фінансування її статутної діяльності у І кварталі 2019 року”.

Крім того, що рішення НАЗК визнали протиправним і скасували, партії також мають перерахувати кошти, які вона не отримала у  І кварталі 2019 року – близько 15,5 мільйонів гривень.

Рішення набуде чинності після закінчення строку на оскарження або після проходження апеляції, якщо хтось зі сторін подасть скаргу.

Рішення ухвалив суддя Костянтин Пащенко. За методологією ЧЕСНО. Фільтруй суд!, цей суддя – недоброчесний. Так, відповідно до реєстру судових рішень, суддя Пащенко був головуючим у складі колегії, яка заборонила опозиційним політичним партіям та громадським організаціям проводити мітинги, збори та демонстрації у центрі м. Києва (у тому числі, по вулиці Хрещатик та на Майдані Незалежності) на День Незалежності у 2011 році.
Також, відповідно до реєстру судових рішень, суддя Пащенко у жовтні 2012 року прийняв постанову, якою заборонив проводити мирні зібрання біля НБУ протягом двох місяців (пікетування, пішу ходу, демонстрації, мітинги, збори тощо) вкладникам кредитних союзів “Тринадцята зарплатня”, “Київське кредитне товариство”, “Акорд”, “Всеукраїнське народне кредитне товариство” та “Профіт-Центр 2004”.