Одним пострілом двох зайців вбити або Як члени ВРП кандидують до нового Верховного Суду

Конкурс до Верховного Суду в розпалі: кандидати вже склали письмову частину і найближчим часом пройдуть тестування на морально-психологічні якості. Незважаючи на те, що серед кандидатів є чимало сумнівних, деякі навіть хочуть одночасно залишитися на двох посадах. 

Примітно, що суддями нового Верховного Суду можуть стати члени Вищої ради правосуддя, яка власне і затверджуватиме кандидатів, що пройдуть конкурс, та направлятиме список на підпис Президенту України. Алла Лесько, член Вищої ради правосуддя та секретар Першої дисциплінарної палати, а також суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, уже пройшла спецперевірку та склала анонімне тестування, правда, всього на 68,25 балів. А за інформацією Центру інформації про права людини пані Лесько, ймовірно, протеже куратора судової системи за часів Януковича Андрія Портнова та Віктора Медведчука.

Її колега, також член Вищої ради правосуддя, Алла Олійник претендує на посаду у новому Верховному Суді у цивільній палаті. Анонімне тестування склала на 78,75 балів. За інформацією, розміщеною в декларації родинних зв’язків, племінник пані Алли працює в тому ж суді, що й вона, а саме у Вищому спеціалізованому, до слова, навіть в одному і тому ж управлінні.

Однак, досі невідомо, як пані Лесько та пані Олійник будуть затверджувати нових верховних суддів, якщо все-таки пройдуть конкурс і самі претендуватимуть на ці місця. Крім цього, офіційно жодна з них чітко не прокомунікувала своєї позиції, як цього не зробив голова теперішнього Верховного Суду України – Ярослав Романюк. Він також входить до складу Вищої ради правосуддя за посадою і також попри палку критику судової реформи бере участь у конкурсі до Верховного Суду і на анонімному тестуванні набрав 67,5 балів. Про персону пана Романюка в інтернет-просторі чимало інформації, зокрема і про те, що він позитивно оцінив “закони 16 січня”, так звані драконівські. Правда, сьогодні пан Романюк відхрещується від свого політичного минулого, нібито судді мають бути аполітичними і не втручатися в законотворчі процеси. Однак, до сих пір за Романюком тягнеться шлейф політичних заяв та сумнівних зв’язків. Тим не менше, він досі претендує на крісло у новому Верховному Суді і якщо пройде конкурс, то також, ймовірно, також доведеться призначати самого себе на посаду.

Поки залишається невідомим, чому члени Вищої ради правосуддя, які кандидують на посади верховних суддів, не прийняли жодних рішень про свої функції, коли конфлікт інтересів стане очевидним. Зазначимо, до кінця конкурсу до Верховного Суду залишається все менше часу – вже у квітні робота найвищої судової інстанції має офіційно стартувати.

Рух ЧЕСНО в рамках кампанії “ЧЕСНО. Фільтруй Суд!” пильно стежить за конкурсом до Верховного Суду. Про останні новини читайте на нашому сайті або підписуйтеся у Facebook: https://www.facebook.com/chesnosud/