Одіозний Віктор Татьков повернув собі суддівську мантію

Як повідомляють “СХЕМИ: корупція в деталях” 4 червня Велика Палата Верховного Суду визнала незаконною та скасувала постанову Верховної Ради України про звільнення Віктора Татькова з посади судді Вищого господарського суду України у зв’язку з порушенням вимог щодо несумісності.

Як зазначено у матеріалі, однією із підстав міг стати факт неособистого голосування за зазначену постанову. Факт “кнопкодавства” при голосуванні за постанови про звільнення суддів було визнано лідером Радикальної партії України Олегом Ляшком, а також депутатами від Радикальної партії Андрієм Лозовим та Ігорем Мосійчуком.  

Нагадаємо, що Генеральна прокуратура України здійснює досудове розслідування за підозрою у втручанні Татькова в автоматизовану систему документообігу справ у суді. Як повідомляється на сайті UNN, в період з 2012 по 2013 роки, за часів головування Татькова, у Вищому господарському суді було зафіксовано близько 1,5 тисячі випадків втручання в систему документообігу. Як зазначають експерти, це могло спричинити збитків за приблизними підрахунками на суму 50 млрд. дол. США.  

Також повідомляється, що у жовтні 2018 року рішенням Подільського районного суду м. Києва був накладений арешт на нерухомість Татькова та його оточення. Однак, вже 30 травня цього року Подільський районний суд м. Києва зняв арешт з частини нерухомого майна, яке належало оточенню Татькова.

Фото – видання “Обозреватель”