ОАСК ухвалив рішення: вилучити з реєстру інформацію про Ситника як очільника НАБУ

Як повідомляє пресслужба Окружного адміністративного суду міста Києва, суд ухвалив вилучити з державного реєстру інформацію про Артема Ситника як директора Національного антикорупційного бюро. Крім цього, ОАСК вирішив поновити на посаді колишнього керівника Другого підрозділу детективів НАБУ Олександра Карєєва.

Хто такий Карєєв?

Минулого року НАБУ провело службове розслідування, яке встановило, що Олександр Кареєв вчинив порушення під час розслідування кримінального провадження, після чого детектива НАБУ звільнили. Карєєв оскаржив своє звільнення та результати внутрішнього розслідування до ОАСК, і подав клопотання з вимогою щодо встановлення способу та порядку виконання судового рішення. І йдеться саме про те рішення Конституційного Суду України, яким визнано неконституційним указ президента про призначення Артема Ситника головою НАБУ.

Що ще ухвалив ОАСК?

Так, у межах позову Карєєва на підставі його клопотання ОАСК постановив п’ять окремих ухвал, якими надав вказівку:

– ДБР – зареєструвати кримінальне провадження за невиконання рішення КС Ситником (стаття 382) і за спробу незаконного захоплення влади (стаття 109), а також незаконне присвоєння владних повноважень (стаття 353).

– кожному із заступників директора НАБУ – визначити питання щодо виконання обов’язків директора НАБУ

– Кабінету міністрів України – вжити заходи щодо забезпечення виконання НАБУ Конституції, законів України та вищезазначеного рішення.

– Раді національної безпеки України – контролювати діяльності НАБУ щодо виконання вищезазначеного рішення КСУ.

– Мін’юсту – вилучити  Артема Ситника з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

До речі, очільник Мін’юсту Денис Малюська зазначив, що інформацію Міністерство вилучати не буде, а положення закону про НАБУ у частині процедури призначення директора НАБУ чинні до 17 грудня 2020.