ОАСК проведе підготовче засідання у справі Кличка проти Гончарука

Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження за позовом Віталія Кличка до Кабінету міністрів України та глави уряду Олексія Гончарука і призначив на 31 жовтня підготовче засідання у справі.

«Позивач просить суд визнати протиправними дії Кабміну щодо внесення Президенту України подання від 4 вересня про звільнення Віталія Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації у зв’язку із закінченням строку повноважень глави держави. Водночас він просить ОАСК скасувати пропозицію прем’єр-міністра, що датована 4 вересня, про звільнення позивача з посади голови КМДА», — йдеться у повідомленні.

Суддею у справі буде суддя Окружного адміністративного суду Києва Погрібніченко Ігор Миколайович. За методологією ЧЕСНО. Фільтруй суд!, цей суддя – недоброчесний. У декларації за 2015 рік зазначено, що судді з 2006 року належить на праві власності автомобіль Chevrolet Lacetti. Жодних відомостей про наявність вказаного майна у судді у декларації за 2014 рік не вказано.
За інформацією з веб-сайту “Bihus.info”, Погрібніченко є одним із суддів Окружного адміністративного суду м. Києва, якому у 2013 році було надано службове житло у м. Києві. При цьому, за інформацією видання “Українська правда” та реєстру судових рішень, суддя подав позов щодо зобов’язання голови суду звернутися із вимогою виключити квартиру із числа службових і передати судді у постійне користування, який було задоволено, а відповідне рішення виконано. У такий спосіб суддя унеможливив передачу вищевказаної квартири іншим державним службовцям, які потребуватимуть службового житла після звільнення Погрібніченка з посади судді та фактично використав своє службове становище в особистих цілях.

Нагадаємо, прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що Кабмін звернувся в офіс Президента Зеленського з поданням на звільнення Кличка з його другої посади – голови КМДА. Кличко обіймає посаду мера Києва з 5 червня 2014 року, посаду глави міської адміністрації – з 25 червня 2014 року. Згідно з українським законодавством, мери міст обираються жителями на голосуванні. Главу КМДА призначає і звільняє президент за поданням уряду.