ОАСК повернув назву “Московський” проспекту Бандери

За інформацією видання “Українська правда”, з посиланням на дані Єдиного державного реєстру судових рішень, Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправним і скасував рішення Київської міської ради про перейменування Московського проспекту на проспект імені Степана Бандери.

Зазначається, що за позовом ГО “Громадський контроль і порядок” було скасовано перейменування інших київських вулиць, зокрема вулиці Суворова на вулицю Михайла Омеляновича-Павленка та інших. У свою чергу, Київська міська рада готує апеляційну скаргу на вказане рішення ОАСК, оскільки воно не набрало законної сили. 

Таке рішення було ухвалено 28 січня 2021 року суддею ОАСК Любов’ю Маруліною, яка має порушення критеріїв доброчесності за методологією кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! Так, згідно з реєстру судових рішень суддя Маруліна  виносила рішення, яким заборонили проводити мирні зібрання з 16 серпня по 27 серпня 2013 року в центральній частині Києва. Організатори акції планували проводити на День Незалежності України мирні зібрання проти авторитарних судових заборон , проти міліцейського та суддівського свавілля, а також проводити акції-протести на підтримку невинно засуджених осіб.

ОАСК не вперше виносить подібне рішення. Так, у 2019 році Окружний адміністративний суд Києва ухвалив рішення про скасування перейменування проспектів Московського на Степана Бандери та Ватутіна на Романа Шухевича.

“Найбільш імовірно рішення буде оскаржене до апеляційного суду, тож крапку в перейменуванні проспекту ставити зарано”, – зазначає юрист Aндрій Матат