Президент призначив ще одного члена Вищої ради правосуддя

Сьогодні своїм указом Президент призначив ще одного члена Вищої ради правосуддя!

Ним стала екссуддя, а нині адвокатка Розваляєва Тетяна Самуілівна. За часів президентства Януковича Розваляєва обіймала посаду судді Вищого адміністративного суду та входила до складу славнозвісної (проте згодом реорганізованої) П’ятої палати Вищого адміністративного суду України.

Саме ця палата розглядала позови до Верховної Ради, Президента, Вищої кваліфікаційної комісії суддів та до Вищої ради юстиції. На думку експертів, це дозволило експрезиденту Януковичу тримати під своїм контролем такі важливі справи і безпосередньо впливати на їхнє вирішення. У своїх рішеннях судді палати  демонстрували тенденцію до створення штучних бар’єрів для задоволення вимог позивачів. 

Лояльність до влади – ймовірно це є ключовою ознакою, що об’єднувала суддів Палати. 

Зазначимо, що у жовтні 2019 Президент Зеленський призначив до Вищої ради правосуддя Оксану Блажівську, стрімкий кар’єрний ріст якої свого часу став предметом дослідження журналістами. Зокрема, як зазначають журналісти, воно може містити ознаки протекціонізму, адже суддя Блажівська є дочкою екс-заступника генерального прокурора Пшонки, що є фігурантом розслідування “Наші гроші”. Журналісти також неодноразово звертали увагу на значні статки сім’ї Блажівських.

Нагадаємо, що Вища рада правосуддя є тим органом, що відповідає за очищення судової системи, оскільки звільняє суддів та притягує їх до дисциплінарної відповідальності.