Недоброчесний суддя з Печерського райсуду захистив офшори братів Суркісів

Печерський районний суд міста Києва постановив ухвалу, якою зобов’язав Приватбанк заплатити депозити офшорним компаніям братів Суркісів на суму понад $200 мільйонів.

За інформацією видання “Ліга. Фінанси”, йдеться про більш ніж $200 млн низки офшорних компаній, які були розміщені на рахунках Кіпрської філії Приватбанку у 2012-2014 роках, а також про відсотки, нараховані до 17 лютого 2020 року. 

Справу розглядав суддя Підпалий В’ячеслав, який за аналізом команди кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! є недоброчесним, оскільки причетний до порушення трьох критеріїв громадської оцінки доброчесності, а саме: причетний до кримінального правопорушення, ухвалення сумнівного рішення та неетичної поведінки.  

За інформацією видання “Українська правда”, Генеральна прокуратура України здійснювала досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом постановлення суддею Підпалим завідомо неправосудного рішення про скасування арешту на майно підозрюваного колишнього чиновника часів Януковича Сергія Арбузова та його дружини.  

“Суддя Підпалий вже був помічений аналітиками кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! у прийнятті сумнівних рішень. Так, ухвалою судді Підпалого родині екс-міністра аграрної політики і продовольства, обвинуваченого в розтраті державного майна,  Миколі Присяжнюку було повернуто кошти, вилучені під час обшуку, а саме, 1 млн. 717 тис. доларів США, 9 тисяч євро і 1млн. 250 тис. грн.. І це при тому, що на той момент сам Присяжнюк перешкоджав проведенню слідства, оскільки переховувався від правоохоронних органів.” – зауважив юрист кампанії Андрій Maтaт.