Недоброчесну суддю звільнили через рішення на користь Ігоря Коломойського

Вища рада правосуддя звільнила суддю Солом’янського районного суду Києва Людмилу Кізюн через рішення на користь колишнього співвласника “Приватбанку” Ігоря Коломойського.

Скаргу на неї подали Національне антикорупційне бюро України, Спеціалізована антикорупційна прокуратура, Національний банк та ТОВ “Астерс Консалт”.

“На думку скаржника, зазначена ухвала суду ґрунтується виключно на припущеннях судді, не містить жодних посилань на докази та перешкоджає господарській діяльності зазначених в ухвалі юридичних осіб, що є втручанням у їхню діяльність”, – повідомляє ВРП.

Також ВРП зазначило, що “допущені суддею Кізюн порушення призвели до істотних негативних наслідків як для відповідачів – Національного банку України, Міністерства фінансів України, ПАТ КБ «Приватбанк», так і для авторитету правосуддя”.

Так, у 2017 році Кізюн ухвалила рішення за позовом колишнього співвласника “Приватбанку” Ігоря Коломойського. Суддя заборонила компаніям, які вели розслідування виведення коштів з банку, здійснювати будь-яку діяльність, що стосується розслідування можливих шахрайських схем. Як зазначається у рішенні Третьої дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, суддя Кізюн при розгляді заяви про забезпечення позову у справі за позовом Ігоря Коломойського  до НБУ, Міністерства фінансів та ПАТ КБ”ПриватБанк” заборонила Національному банку України, Міністерству фінансів України, ПАТ КБ“Приватбанк” та міжнародним консультантам і юридичним радникам обробляти персональні дані позивача та передавати їх будь-яким органам державної влади. Також, суддя Кізюн у резолютивній частині свого рішення заборонила міжнародним консультантам та радникам виконувати умови договорів, укладених з представниками НБУ, Міністерством фінансів та ПАТ КБ “ПриватБанк”, тим самим втрутившись у діяльність юридичних осіб приватного та публічного права.

Дисциплінарна палата визначила, що суддя Кізюн, приймаючи відповідне рішення, вжила заходи забезпечення позову, які за своїм змістом є тотожними задоволенню заявлених позовних вимог про припинення дій НБУ, незважаючи на пряму заборону таких дій  в законі. Такі дії, за твердженням дисциплінарної палати, порушують принцип верховенства права і вимоги чинного процесуального законодавства, та принесли суттєві негативні наслідки як для відповідачів у спорі, так і для авторитету правосуддя загалом. Відповідно до вказаного рішення суддю Кізюн було притягнуто до дисциплінарної відповідальності та застосовано до неї дисциплінарне стягнення у вигляді внесення подання про звільнення з посади судді.