Недоброчесні у Верховний Суд – список ЧЕСНО

Команда ЧЕСНО. Фільтруй суд! склала список недоброчесних кандидатів на посади у конкурсі до Верховного Суду. У списку 115 кандидатів, кожен з яких порушив критерії доброчесності ЧЕСНО. Фільтруй суд! 24 недоброчесні кандидати вже покинули конкурс за результатами іспитів. Решта 91 мають шанси стати суддями найвищої судової інстанції. ЧЕСНО закликає Вищу кваліфікаційну комісію суддів не обирати до Верховного Суду недоброчесних кандидатів із сумнівною репутацією.

В інтерактивному списку можна прочитати про факти недоброчесності кандидатів, перевірити, скільки кандидатів, які порушили критерії доброчесності ЧЕСНО. Фільтруй суд!, покидають конкурс, на якому етапі вони його покидають, а також хто із недоброчесних отримав негативний висновок Громадської ради доброчесності. Команда ЧЕСНО щодня оновлює список за результатами співбесід із кандидатами, які розпочались 23 січня.

Список недоброчесних опублікований на сайті кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд!.

Критерії доброчесності ЧЕСНО: непричетність до корупції або кримінальних правопорушень, непричетність до ухвалення сумнівних рішень, відповідність стилю життя задекларованим доходам та прозорість статків, непричетність до порушення прав людини та дотримання норм професійної етики.

Аналітичні довідки про кандидатів команда ЧЕСНО передала до Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Громадської ради доброчесності для оцінки кандидатів.

Нагадаємо, триває конкурс на 78 посад у Верховному Суді, участь у якому, за результатами іспиту, продовжують 317 кандидатів, кожен третій із яких, –  недоброчесний. ЧЕСНО. Фільтруй суд! вимагає недопущення до посад у найвищій судовій інстанції кандидатів, що ухвалювали політичні рішення, мають непрозорі статки, причетні до корупції, порушення прав людини, професійної етики, або порушили інші критерії доброчесності.