Недоброчесні судді зняли арешт з “вертолітного майданчика” Януковича

Київський апеляційний суд скасував арешт конгресно-виставкового центру “Парковий”, який називають вертолітним майданчиком експрезидента Віктора Януковича.

Зазначено, що у кримінальному провадженні не повідомлено про підозру жодній особі, а це, в свою чергу, підтверджує, що у цій справі орган досудового розслідування на даному етапі кримінального провадження не зібрав достатньої сукупності доказів, які б в тій чи іншій мірі доводили існування обґрунтованої підозри у вчиненні кримінального правопорушення.

Окрім того, колегія суддів врахувала те, що в судовому засіданні апеляційної інстанції прокурор зазначив, що актуальність накладення арешту втрачена.

В колегію суддів входили судді Юрдига Ольга Степанівна, Мельник Володимир Васильович, Слива Юрій Михайлович. Усі троє, за методологією ЧЕСНО. Фільтруй суд!, – недоброчесні.

Юрдига Ольга Степанівна була у складі колегії суддів, яка у грудні 2011 року залишила без змін вирок Печерського районного суду м. Києва про засудження колишнього Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко до 7 років позбавлення волі за перевищення службових повноважень при укладенні газових угод з Росією у 2009 році.

У резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи зазначено про численні недоліки судових процесів проти колишніх членів уряду (у тому числі, щодо Юлії Тимошенко), які могли нівелювати можливість обвинувачених отримати справедливий судовий розгляд відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних прав.

У резолюції Європейського парламенту зазначено, що засудження Юлії Тимошенко до семи років ув’язнення є проявом вибіркового правосуддя, а також закріплено вимогу щодо припинення застосування вибіркового правосуддя, спрямованого проти політиків та інших опонентів (у тому числі, щодо Юлії Тимошенко).

Окрім того, Європейським судом з прав людини у справі “Тимошенко проти України” було визнано, що ця справа була наслідком політично мотивованого переслідування лідера опозиції шляхом ініціювання декількох кримінальних справ після зміни влади та перед парламентськими виборами

У подальшому у 2014 році Верховний Суд України переглянув справу та скасував вирок Печерського районного суду м. Києва та зазначену ухвалу Апеляційного суду м. Києва.

Також, як вбачається із рішення дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, суддя Слива Юрій Михайлович ухвалив постанову, якою залишив без задоволення апеляційну скаргу особи, котра була позбавлена права керування автомобілем строком на 3 місяці через те, що вона нібито не зупинилася на вимогу інспектора ДАІ 29 грудня 2013 року (день проведення акції протесту – поїздки “Автомайдану” до резиденції президента Януковича в Межигір’ї).

Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя констатувала, що під час розгляду адміністративних матеріалів щодо зазначеної особи суддею були допущені порушення норм процесуального права, що  могло би бути підставою для притягнення його до дисциплінарної відповідальності.

Однак дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя відмовила у притягненні Сливи Ю. М. до дисциплінарної відповідальності у зв’язку із закінченням строку для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності.

Як повідомляє видання “Українська правда”, 5 січня 2017 року суддя Мельник Володимир Васильович ухвалив постанову про повернення громадянці Італії 100 тис. доларів США, які були знайдені співробітниками митниці аеропорту у її багажі під час митного контролю. Гроші знаходились у коробках торгової марки SANAHUNT, власницею якої є Оксана Мороз-Хант. Суд першої інстанції постановив конфіскувати всі гроші та сплатити штраф – 100% суми, яку намагалися вивезти нелегально. Таке покарання передбачає ст. 483 Митного кодексу України, за якою кваліфікували дії італійки. Незважаючи на це, суддя Мельник скасував постанову Солом’янського районного суду міста Києва, і пояснив журналістці програми «Наші гроші. Досудилися» це тим, що італійка не намагалась приховати готівку від митників та не встигла завершити правопорушення.