НАБУ: Суддю Дніпровського райсуду м. Києва Чауса спіймали на хабарництві

Як повідомляє прес-служба, детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) під керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) спіймали суддю Дніпровського райсуду міста Києва Миколу Чауса на хабарництві. Суддя вдався до нестандартних методів зберігання своїх статків – хабар у 150 тис. доларів (понад 3,7 млн грн) він зберігав у скляній банці. 

13923548_1236829379675118_4721747544952903725_o
Фото НАБУ

Це правопорушення кваліфіковане за ч. 4. ст.368 КК України («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою»), що передбачає позбавлення волі на строк від 8 до 12 років з конфіскацією майна. Однак, згідно з Конституцією, суддю не можуть затримати та взяти під варту, бо у нього суддівський імунітет.

Як зазначає керівник САП, Назар Холодницький, на своїй сторінці у Facebook, оскільки парламент на канікулах, то депутати не зможуть оперативно розглянути  подання про згоду на затримання та взяття під варту судді, однак: “Суспільство має нагальний запит щодо справедливого покарання корупціонерів… Але ми бачимо, що основною перешкодою для того, щоб вони постали перед судом, є стара законодавча система, яка ніяк не може відмовитись від “касти недоторканих”.

Крім цього, одіозний суддя Чаус фігурував в інфографіках Руху ЧЕСНО, зокрема, як суддя, що уник відповідальності (за часів Майдану позбавляв активістів водійських прав) та, як суддя, що відпускав негідників (скасував розшук соратника Януковича Юрія Іванющенка). В обох випадках суддя не поніс жодної відповідальності, тому Рух ЧЕСНО і надалі пильно стежитиме за подальшою долею судді.