НАБУ проводить обшуки в ОАСК

За офіційними даними НАБУ та ОАСК, 17 липня 2020 року детективи НАБУ проводять обшуки в приміщенні Окружного адмінсуду міста Києва. Зазначається про те, що однією з підстав проведення слідчо-оперативних заходів є причетність суддів до розгляду “справ Майдану”.

Згодом, за інформацією офіційної сторінки Центру протидії корупції, внаслідок проведених обшуків було повідомлено про підозру суддям ОАСК: голові суду Павлу Вовку, його заступнику Євгену Аблову та ще 5 суддям цього суду. 

Павло Вовк вже був фігурантом кримінального провадження за фактом імовірного незаконного збагачення, виявленого внаслідок аналізу е-декларацій. Так, під час обшуків 26 травня 2017 року Вовка П.В. застали разом з екс-дружиною у заміському будинку, хоча він сам зазначає, за словами журналістів, що проживає у квартирі в м. Києві. Однак, судді Вовку пощастило – у подальшому Конституційний Суд України визнав статтю щодо незаконного збагачення неконституційною, що унеможливило притягнення будь-кого за цією статтею. 

Євгеній Аблов, в свою чергу, відомий також і тим, що прийняв постанову, якою зобов’язав представників МВС, МНС та КМДА звільнити Майдан Незалежності та центральні вулиці Києва від протестувальників у період Революції Гідності. 

Зазначимо, що ОАСК неодноразово був об’єктом дослідження команди кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд!, у зв’язку із сумнівним розглядом суспільно важливих рішень та причетністю до “плівок НАБУ”. Так, НАБУ стверджувало, що голова та деякі судді ОАСК (зокрема і “головні герої” сьогоднішніх обшуків) організували винесення завідомо неправосудних судових рішень та втрутились у діяльність судових органів з метою створення штучних перешкод у роботі ВККС. 

Як зазначається на сайті видання “Українська правда”, в НАБУ повідомили, що обшуки тривають також в Державній судовій адміністрації для вилучення предметів, речей та документів, що можуть мати значення для кримінального провадження.

Детальніше про голову суду Павла Вовка та його заступника Євгена Аблова та інших суддів ОАСК – на сайті ЧЕСНО. Фільтруй суд!