НАБУ проводить обшуки у кандидата у Верховний Суд Павла Вовка

У п’ятницю, 26 травня, слідчі Національного антикорупційного бюро проводять обшуки вдома у Голови Окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка. Обшуки відбуваються також у самому суді. Про це йдеться на офіційному сайті НАБУ.

Павло Вовк є одним із кандидатів на посаду судді нового Верховного Суду, конкурс у який зараз на фінальному етапі. Голова Окружного адмінсуду Києва Павло Вовк є фігурантом численних журналістських розслідувань, а на конкурсі у Верховний Суд отримав негативний висновок від Громадської ради доброчесності та увійшов до Антирейтингу Руху ЧЕСНО. Сумніви у журналістів та громадськості викликали політичні зв’язки судді та невідповідність стилю його життя задекларованим доходам.

Зокрема, у висновку Громадська рада доброчесності звернула увагу на частоту та кількість закордонних поїздок, здійснених Павлом Вовком та його родиною. Так у період з 2012 по 2015 рр. суддя здійснив 33 закордонні подорожі, у тому числі до міст, у яких знаходяться відомі світові курорти. Колишня дружина Кандидата за той самий період часу здійснила 31 закордонну подорож (у 2012-2014 рр. перебувала у шлюбі з кандидатом), а донька судді – 17 закордонних подорожей (16 подорожей спільно з паном Вовком). Як мінімум у одну із таких подорожей до Норвегії Павло Вовк літав на приватному літаку, про що повідомляли журналісти програми СХЕМИ.

При цьому у 2015 році Павло Вовк задекларував 225 тисяч гривень заробітної плати, збереження у валюті (30 тисяч доларів і 20 тисяч євро), колекцію картин, монет, ікони, коштовні годинники.

Рух ЧЕСНО в рамках кампанії ЧЕСНО.Філтруй суд! неодноразово звертав увагу також на політичні зв’язки судді Вовка. Перед початком суддівської кар’єри пан Вовк працював помічником народного депутата Сергія Ківалова, який і досі зберігає серйозний вплив на судову систему. Також Павло Вовк журналістами був помічений на зустрічі із народним депутатом від БПП Олександром Грановським, якого називають “куратором” у прокуратурі і судах.